Wiadomości

Finał LOTTO Triathlon Energy w Mrągowie

– Mrągowo po raz trzeci będzie gościć imprezę LOTTO Triathlon Energy. Mam nadzieję, że zawodnikom po raz kolejny spodoba się trasa, a kibice skorzystają z atrakcji oferowanych przez Mrągowo – mówi Stanisław Bułajewski, bumistrz Mrągowa.

Burmistrz sam da przykład mieszkańcom i wystartuje w sztafecie na najkrótszym dystansie 1/8 IM. Włodarz miasta nad jeziorem Czos pokona etap rowerowy i biegowy w ramach rywalizacji sztafetowej.

– To bardzo dobry przykład, kiedy gospodarz miasta sam staje na starcie zawodów. Z jednej strony pokazuje mieszkańcom, że można i należy aktywnie spędzać czas, z drugiej strony Pan Burmistrz będzie miał okazję poczuć atmosferę imprezy od środka – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.

Rywalizacja rozpocznie się w jeziorze Czos, gdzie zawodnicy sprawdzą swoje pływackie umiejętności. Następnie przyjdzie czas na rower i mocne „kręcenie” do ostatniej biegowej zmiany. W zeszłym roku na dystansie 1/2 drugi był Krystian Sikorski z Bartoszyc. Ten wynik chyba go nie satysfakcjonuje, bowiem już wiemy, że jest na liście startowej również w tegorocznej edycji.

Podobnie jak we wcześniejszych latach zawodnicy zmierza się na trzech dystansach – 1/2, 1/4 i 1/8 Ironman. Warto podkreślić, że dla osoby, która nie czuje się na siłach, aby wystartować na pełnym dystansie, jest alternatywa w postaci sztafety. Nudzić nie będą się również najmłodsi, dla których organizator przygotował osobne zawody Energy KidsRun – 200, 500 i 1000 metrów.

Mrągowo będzie ostatnim przystankiem na drodze LOTTO Triathlon Energy. Po Gniewinie, Starogardzie Gdańskim-Skarszewach, Lidzbarku, Bełchatowie i Chełmży przychodzi czas podsumowań. Warto podkreślić, że zawodnicy, którzy wzięli udział w przynajmniej czterech zawodach cyklu LOTTO Triathlon Energy na jednym dystansie, będą zestawieni w klasyfikacji generalnej edycji 2019.

Impreza jest dedykowana wszystkim miłośnikom triathlonu. Trasa w Mrągowie jest ambitna, biegnie po obszarze pojezierza mrągowskiego. Start i meta będą zlokalizowane przy plaży miejskiej, w okolicy Ekomariny.

 

Program LOTTO Triathlon Energy w Mrągowie:

9:00 START, dystans 1/2 IM, sztafeta 1/2 IM

10:10 START Energy KidsRun – dystans 1000 m (12-15 lat)

10:25 START Energy KidsRun – dystans 500 m (7-11 lat)

10:35 START Energy KidsRun – dystans 200 m (1-6 lat)

11:00 START, dystans 1/4 IM, sztafeta 1/4 IM

12:00 START, dystans 1/8 IM, sztafeta 1/8 IM

 

Plan pozostałych imprez Energy Events:

15 września – LOTTO MTB Energy – Bełchatów

22 września – LOTTO Dutathlon Energy – Gniewino – Mistrzostwa Polski na dystansie STANDARD (10-40-5)

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ! – zgłoszenia – www.TimeRecords.pl

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X