Błysk Polaków w zagranicznych startach

Triathloniści mogą zaliczyć ten weekend do udanych. Podczas IRONMAN Kalmar Piotr Różalski zdobył slota na Hawaje, a Agnieszka Fijołek – Warszewska zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej. Tym samym otarła się o przepustkę na start w najważniejszych zawodach na świecie. Jednak w ramach Pucharu Europy, polscy zawodnicy tez pokazali się z dobrej strony.

Puchar Europy Juniorów w Żylinie
Magdalena Sudak najlepiej zaprezentowała się na Słowacji spośród polskich juniorek. Zajęła szóste miejsce z czasem 1:02:19. Do tryumfatorki Alzbety Hruskovej z Czech straciła 36 sekund. Druga z sióstr, Zuzanna zajęła 12 miejsce z czasem 1:03:06. 15 sekund po niej na mecie pojawiła się Marta Sikora. Ten wynik wystarczył jej na 15 pozycje. Następnie zawody ukończyła kolejna z Polek, Martyna Bugała. Przybiegła z czasem 1:04:15. To był 22 wynik wśród zawodniczek. Natalia Zych zawody w Żylinie skończyła na 24 miejscu z rezultatem 1:04:28. Joanna Woźniak (1:05:24) ukończyła wyścig z 36 czasem. Za nią po 26 sekundach na mecie pojawiła się Józefina Młynarska. To dało jej 39 miejsce w końcowej klasyfikacji zawodów.
Jedynym Polakiem, który ukończył zawody w Żylinie był Dawid Mielke. Pojawił się na mecie z czasem 1:03:31. W rezultacie znalazł się na 44 pozycji.

Rywalizacja na Węgrzech
W tych zawodach wzięła udział tylko jedna reprezentantka Polski – Roksana Słupek. W elicie kobiet zajęła 22 miejsce. Pokonała trasę w 59:56.