Wiadomości

Enea Junior Poznań Triathlon: Ponad 500 osób zapisanych

Już 24 czerwca na poznańskiej Chwiałce zmierzy się ponad pół tysiąca sportowców! Jest to rekordowa liczba chętnych, a tych nadal przybywa!

Enea Junior Poznań Triathlon to zawody dedykowane dzieciom. Wydarzenie sportowe co roku przyciąga sporo wiernych kibiców i zawodników, którzy rywalizują w konkurencjach triathlonowych i w aquathlonie.

Najmłodsi na starcie 

Najmłodsi uczestnicy, w wieku od 1 do 8 lat startują w konkurencjach triathlonowych, starsi zawodnicy od 9 do 15 lat biorą udział w aquathlonie, ale to nie wszystko. Oprócz startów indywidualnych sportowe rodziny czeka nie lada gratka, na poznańskiej Chwiałce odbędą się także sztafety rodzinne w ramach Family Poznań Aquathlon, konkurencji promującej sport, zabawę i integracje. Drużyny złożone z dzieci i rodziców mierzą się w ramach wyścigu w dwóch dyscyplinach: pływaniu i biegu. Specjalny system liczenia punktów pozwala na zachowanie zasady fair-play i beztroskiej rywalizacji.

Nie sama rywalizacja ważna

Celem zawodów Enea Junior Poznań Triathlon jest nie tylko pojedynek “małych ludzi z żelaza”, to także rozpowszechnianie sportu, jako formy spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja multisportu w Polsce. Dla wielu zawodników jest to pierwszy start w triathlonie i aquathlonie. Cieszymy się, że możemy pokazywać dzieciom jak wszechstronne i emocjonujące mogą okazać się multisporty, rozwijać ich pasję do aktywności fizycznej oraz krzewić kulturę sportu i rekreacji – podkreśla organizator zawodów Piotr Lisiecki.

Atrakcje na zawodach 

Oprócz zmagań sportowych uczestnicy i kibice mogą skorzystać z szerokiej gamy atrakcji w Enea Strefie Rodzinnej Aktywności, w której nie braknie zabaw, warsztatów artystycznych i gier sportowych. 

Enea Junior Poznań Triathlon to zawody cenione na arenie polskiego triathlonu. Impreza po raz kolejny zyskała rozgłos zwyciężając w kategorii Lokalna Inicjatywa Sportowa 2022 Kongresu Sport Biznes Polska, stając na najwyższym miejscu podium jako Młodzieżowa Impreza Sportowa Roku w Poznaniu w 2021r  podczas Forum Poznańskiego Sportu oraz otrzymując I miejsce w kategorii Małe wydarzenie sportowe 2021 r. XVIII Gali Sportu i Biznesu DEMES.

Enea Junior Poznań Triathlon to idealna propozycja rodzinnej czerwcowej soboty i rozpoczęcia wakacji na sportowo. Zapraszamy 24 czerwca na zawody w samym sercu Poznania.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X