Wiadomości

Klimas i Słupek walczyły w Hong Kongu

Zawodniczki i zawodnicy w dalekim Hong Kongu rywalizowali o punkty Pucharu Świata. Na starcie nie zabrakło Polek.

Do wyścigu przystępowały Paulina Klimas oraz Roksana Słupek, które musiały walczyć z takimi triathlonistkami jak: Katie Zaferes, Julie Derron, czy Sian Rainsley.

Zawodniczki miały do pokonania 750 m pływania / 20 km jazdy na rowerze / 5 km biegu. Temperatura odczuwalna wynosiła 25,2 stopni, a wody 22,1.

Brytyjsko-amerykańskie podium

Najszybszą zawodniczką zawodów okazała się Sian Rainsley, której pokonanie trasy zajęło 59:44. Wyprzedziła dwie Amerykanki: Karie Zaferes (59:53) oraz Kirsten Kasper (1:00:00).

TOP5 kobiet

  1. Sian Rainsley (GBR) – 59:44
  2. Katie Zaferes (USA) – 59:53
  3. Kirsten Kasper (USA) – 1:00:00
  4. Elizabeth Bravo (ECU) – 1:00:07
  5. Ilaria Zane (ITA) – 1:00:11

Słupek w połowie stawki

Pierwsza z Polek, Roksana Słupek, zameldowała się na mecie, z czasem 1:01:19. To dało jej 23 pozycję.

– Prawdopodobnie najmocniejszy w tym roku PUCHAR ŚWIATA (ze względu na odwołanie WCTS Abu Dhabi) kończę na 23 pozycji. Czuję, że nie był to wyścig na miarę moich możliwości tego dnia i dlatego frustracja jest ogromna. Błędy na tak wysokim poziomie są przeważnie niewybaczalne, a mój podczas pływania przekreślił szansę na zadowalający mnie wynik. Trudne jest ściganie ze świadomością tak małego dopuszczalnego marginesu błędu, a w zasadzie to praktycznie jego braku. Mimo że złość na samą siebie i smutek mnie jeszcze nie opuściły to patrząc na wszystko z szerszej perspektywy nadal mam więcej powodów do radości niż smutku.

Pływanie – 11:14

T1 – 00:58

Rower – 31:01

T2 – 00:24

Bieg – 17:42

Finisz – 1:01:19

Klimas zeszła z trasy

Niestety Paulina Klimas nie ukończyła zawodów.

Jak to mówią… „nie zawsze jest niedziela”, a ja mówię… u mnie rzadko kiedy ona jest. Nikt nie lubi DNF przy swoim nazwisku, ale to również trzeba zaakceptować. Dobre pływanie, dobry rower i… Choć wymówek jest sporo, to w sporcie one nikogo nie interesują, nikt na ciebie nie poczeka, każdy pędzi dalej… To by było na tyle z Hong Kongu, ale miejsce robi wrażenie – dzieliła się wrażeniami Paulina Klimas, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przemek Schenk
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X