Wiadomości

Challenge Salinas – nowe zawody w Ekwadorze

W ostatnim czasie pojawiło się kilka nowych lokalizacji w kalendarzu Challenge Family w 2023 roku. Teraz przyszła pora na Ekwador.

Zawody Challenge Salinas zostały zaplanowane na 10 grudnia 2023 roku. Salinas leży na najbardziej wysuniętym na zachód krańcu Ekwadoru i słynie z jednych z najlepszych plaż w kraju.

Ekwador to wspaniały kraj do odwiedzenia, od amazońskiej dżungli na wschodzie, przez wyżyny Andów, po kultowe plaże na zachodnim wybrzeżu, gdzie odbędzie się Challenge Salinas — powiedział Jort Vlam, dyrektor generalny Challenge Family. – Pedro Vera Rivera i jego zespół mają duże doświadczenie w organizowaniu wysokiej jakości wydarzeń w regionie i nie możemy się doczekać współpracy z nimi i społecznością Salinas, aby wprowadzić triathlon światowej klasy do tej pięknej części świata. Wiemy, że triathloniści nie tylko będą się tutaj ścigać, ale także będą mogli zwiedzać ten bogaty i różnorodny kraj – dodał Vlam.

Przebieg trasy

Etap pływacki odbędzie się w osłoniętej zatoce bez fal i prądów morskich, co gwarantuje szybkie czasy. Wyruszając na część kolarską, zawodnicy pojadą na drugi koniec półwyspu Santa Elena, obszaru chronionego przez Ministerstwo Środowiska, gdzie znajdują się również szkoły szkoleniowe trzech Sił Zbrojnych Ekwadoru. 40 procent trasy przebiega nad Oceanem Spokojnym, a 60% będzie przebiegać przez las, przecinając Ancón, obszar o ponad 100-letniej historii, w którym odwiercono pierwszy szyb naftowy w kraju i gdzie znajduje się najlepsza ropa na świecie.

Półmaraton będzie przebiegał przez tętniące życiem ulice miasta pomiędzy dwoma deptakami w Salinas.

Więcej informacji TUTAJ.

Przemek Schenk
źródło: challenge.com
foto: Chalenge Family

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X