Wiadomości

Mistrzostwa Świata IRONMAN mężczyzn 2023 przenoszą się do Nicei!

Według doniesień serwisu Tri-Today przyszłoroczne zawody IRONMAN World Championship zostaną rozegrane w dwóch miejscach. O ile kobiety, zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami organizatora, rywalizować będą w Kailua-Kona na Hawajach, to wyścig mężczyzn zostanie przeniesiony do francuskiej Nicei.

W tym roku MŚ IRONMAN po raz pierwszy trwały dwa dni. Kobiety i niektóre kategorie wiekowe mężczyzn wyruszyły na trasę w czwartek, a reszta zawodników – w sobotę; zawody tradycyjnie odbywały się na wyspie Hawaiʻi. Według zapowiedzi przedstawicieli IRONMAN dwudniowy format i miejsce miały zostać zachowane w roku 2023. Na te zawody zresztą zawodniczki i zawodnicy zapisywali się już od 21 sierpnia 2022 r., gdyż tego dnia odbyły się pierwsze zawody kwalifikujące do występu na IM WC 2023, tj. IRONMAN Vichy.

Tymczasem anonimowe źródła cytowane przez Tri-Today twierdzą, że według decyzji organizatora od 2023 roku na Hawajach będą rozgrywane na zmianę zawody kobiet i mężczyzn. Oznacza to, że na przyszłoroczne mistrzostwa mężczyźni będą musieli wybrać się do francuskiej Nicei, a kobiety, zgodnie z planem, wystartują w Kona. W roku 2024 nastąpi zamiana i mężczyźni powrócą na Hawaje, a rywalizacja kobiet odbędzie się w Nicei.

Gustaw Iden wygrywał już we Francji, ale i na Hawajach 🙂

Nie będzie to pierwsza impreza mistrzowska rozgrywana w kurorcie na Lazurowym Wybrzeżu. W roku 2019 Nicea gościła Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3, nieoczekiwanie wygrane przez Gustava Idena.

opracował Krzysztof Kajetanowicz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X