Wiadomości

Bermudy wracają do WTCS w 2022 roku

World Triathlon ogłosiło kolejnego gospodarza jednego z etapów World Triathlon Championship Series w 2022 roku. Wybór padł na Bermudy.  

Rada Wykonawcza World Triathlon zatwierdziła propozycję Bermudów, aby po raz kolejny były gospodarzem zawodów World Triathlon Championship Series. W przeszłości już organizowano tam takie imprezy w latach 2018-2019.

Zadowolenie władz

Kalendarz World Triathlon Championship Series 2022 rozpocznie się w maju w Yokohamie.  Następnie przeniesie się do Leeds, Montrealu, Hamburga i Chengdu. Na początku listopada rywalizacja przeniesie się na Bermudy. Zawody są zaplanowane na 5-6 listopada.

Abu Dhabi będzie gospodarzem finałów mistrzostw świata w triathlonie 2022 w dniach 24-26 listopada.  Podczas tego wydarzenia ukoronowani zostaną mistrzowie świata 2022 w kategoriach Elita, U23 i paratriathlon.

– Jesteśmy zachwyceni powrotem na Bermudy w 2022 roku. Jestem pewny, że te wyścigi będą jeszcze bardziej wyjątkowe niż te, które odbywały się w przeszłości. Ponowne zorganizowanie wyścigu tego poziomu na wyspie świadczy o poświęceniu i zaangażowaniu narodowej federacji, władz lokalnych, organizatorów i wszystkich sponsorów w rozwój sportu triathlonowego. Jestem przekonany, że wszyscy triathloniści będą zachwyceni powrotem na Bermudy już tej jesieni – powiedział Marisol Casado, prezes World Triathlon i członek MKOl.

Puchar Świata w triathlonie w Chile

Zarząd World Triathlon zatwierdził również dodanie kolejnego nowego wydarzenia do kalendarza sezonu 2022, czyli World Triathlon Cup Vina del Mar w Chile. Rywalizacja została zaplanowana na 12-13 listopada.

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X