Wiadomości

Zwycięska pogoń Anne Haug w Roth

Zawodniczki PRO też powalczyły w kultowych zawodach – Challenge Roth. Moc pokazała Anne Haug.

Właśnie Niemka była jedną z faworytek tych zawodów.

Rekord świata nie powinien być tematem głównym przed niedzielą, bo jeśli to będzie głównie napędzać danego zawodnika, to może niekorzystnie odbić się na nim na trasie. Muszę dać z siebie wszystko i zrobić swoje. Wyścig blisko domu daje wyjątkową motywację i dodatkową energię. Roth jest dla mnie tak samo ważny jak mistrzostwa świata. Zrobię co w mojej mocy, aby być najszybszą kobietą zawodów – deklarowała Anne Haug podczas konferencji prasowej. 

Rywalkami reprezentantki Niemiec będą m.in.: Fenella Langridge, czy Laura Siddal.

Przebieg trasy

Dobra Brytyjka na pływaniu

Pierwsza z wody wyszła Fenella Langridge. Pokonała trasę pływacką z 51:44. Tym samym wyprzedzała Reebeccę Clarke oraz Caro Lehrieder. Anne Haug znajdowała się na szóstym miejscu, z siedmiominutową stratą.

Utrzymanie prowadzenia

Na trasie kolarskiej na czele utrzymywała się Langridge. Zameldowała się w T2 z 5:29:32. Na drugą pozycję awansowała goniąca ją Anne Haug. Przy wejściu do strefy zmian traciła do prowadzącej nieco ponad pięć minut.

Szalona pogoń Niemki

Podczas ostatniego etapu wyścigu od początku mocno zaatakowała Haug. Sukcesywnie odrabiała stratę do Brytyjki. Dogoniła rywalkę po 25 kilometrach biegu. Od tamtego momentu budowała przewagę i nie dała się już dogonić.

Tym samym Anne Haug wbiegła na metę, z wynikiem 8:22:42. Na drugim miejscu zawody ukończyła Fenella Langridge (8:31:41). Trzecia była Judith Corachan (8:46:29).

TOP5 kobiet PRO

  1. Anne Haug (GER) – 8:22:42
  2. Fenella Langridge (GBR) – 8:31:41
  3. Judith Corachan (ESP) – 8:46:29
  4. Laura Siddall (GBR) – 8:53:31
  5. Rebecca Clarke (NZL) – 9:08:37

Przemek Schenk
foto:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X