Wiadomości

Syców dołącza do wyzwania #365Triathlon

Zalew Stradomia został oficjalnie zaprezentowany jako główna lokalizacja pływackiej części wyzwania 365 Triathlon. To właśnie w Gminie Syców Adrian Kostera od 2 czerwca przez ponad dwa miesiące będzie codziennie pływał 18 km.

Zalew Stradomia to nie tylko turystyczna wizytówka regionu, to również miejsce znane każdemu triathloniście w kraju i nie tylko. To właśnie tutaj co roku odbywa się Garmin Iron Triathlon, który przez jedenaście edycji przyciągnął na start już ponad 50 tysięcy uczestników.

– Decyzja o współpracy z Garminem była strzałem w dziesiątkę! Bardzo dobra organizacja i doświadczenie pozwolą nam wejść na jeszcze wyższy poziom. Dzięki Wyzwaniu 365 Triathlon gmina  Syców oraz Zalew Stradomia zyskają rozpoznawalność i na trwałe wpiszą się na mapę sportowo-turystyczną Dolnego Śląska. Trzymam kciuki za Adriana. – mówi Dariusz Maniak Burmistrz Sycowa.

Znana lokalizacja etapu pływackiego wyzwania

1205,1 kilometra pływając ma do pokonania Adrian Kostera w pierwszej części swojego wyzwania. Przez ponad dwa miesiące będzie pokonywał ten dystans, przepływając codziennie 18 kilometrów. Dzisiaj możemy już oficjalnie ogłosić, że główną areną zmagań w etapie pływackim będzie Zalew w Stradomi Wierzchniej.

– To miejsce doskonale znane w środowisku triathlonowym, wiele dobrych słów słyszałem o corocznej imprezie triathlonowej, która się tutaj odbywa. To idealny akwen do pływania na otwartej wodzie. Dodatkowo pętla, która została przygotowana do naszego wyzwania, jest bardzo blisko nabrzeża, co pozwoli jeszcze bardziej skrócić dystans pomiędzy mną a kibicami, to będzie dla mnie bardzo ważne w każdym dniu wyzwania. – podkreśla Adrian Kostera.

Popularne miejsce turystyczne

Zalew Stradomia to bardzo popularnie turystycznie miejsce w Gminie Syców. Odwiedzający mogą korzystać tutaj z piaszczystej 300-metrowej plaży, pola namiotowego, boisk do siatkówki, piłki nożnej czy koszykówki. To miejsce, które żyje przez cały rok. W jego pobliżu znajduje się również imponujące Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka.

Początek już w czerwcu

Wyzwanie #365Triathlon rusza już 1 czerwca 2023 roku we Wrocławiu. Następnie na blisko dwa miesiące przeniesie się do Gminy Syców. Po etapie pływackim, w którym Adrian Kostera ma do przepłynięcia 1205,1km, przyjdzie pora na etap rowerowy liczący 31131,75km oraz biegowy, w którym łączny dystans do pokonania to 7833,15 km. Wielki Finał całego wyzwania odbędzie się w maju 2024 roku na Polanie Jakuszyckiej, na terenie Dolnośląskiego Centrum Sportu, które jest oficjalną bazą projektu.

Do Adriana będzie można dołączać i wraz z nim przemierzać dowolną liczbę kilometrów, na dowolnym etapie. Dokładne informacje gdzie i w jaki sposób będzie można się zapisać, będziemy podawać już niedługo m.in. na oficjalnym kanale facebookowym https://www.facebook.com/365TriathlonAdrianKostera oraz profilach Adriana.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X