Puchar Afryki. Michał Oliwa w TOP10

W Zimbabwe zawodnicy rywalizowali w ramach Pucharu Afryki. Na starcie zawodów stanął m.in.: Michał Oliwa, dla którego to był drugi start w sezonie 2023.

Reprezentant Polski tegoroczne starty rozpoczął dwa tygodnie temu w RPA. Tam skończył na 12 miejscu.

Słodko-gorzki smak pierwszego startu w tym roku. Na mecie „Africa Triathlon Premium Cup Nelson Mandela Bay” melduję się na 12 miejscu. Dzisiaj o dziwo pokonała mnie fala, przez którą nie znalazłem się w pierwszej grupie. O tym pływaniu chciałbym jak najszybciej zapomnieć. Przyjmuję na klatę i obiecuje, że to się więcej nie powtórzy! Wiem, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, bo na rowerze i bieganiu było solidnie – dzielił się przemyśleniami Michał Oliwa po zawodach, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tym razem startował w Zimbabwe, gdzie rywalizacja odbywała się na ponad 2000m n.p.m.

Wygrana Irlandczyka

Najszybszy okazał się James Edgar. Reprezentant Irlandii pokonał trasę, z wynikiem 1:00:40. Wyprzedził Dylana Nortje’a o 31 sekund. Podium uzupełnił Jorge Alarcon-Familiar (1:01:52).