Wiadomości

Sprint Triathlon Gdynia. Zwycięstwo Gąsior

Na dystansie sprinterskim w Gdyni startowały kobiety oraz mężczyźni w II fali (M50-M60+). Zawodnicy i zawodniczki nie mogli narzekać na warunki pogodowe.

O godzinie 13 rozpoczęli zmagania triathloniści startujący w drugiej fali (M50-M60+) oraz kobiety. Warto przypomnieć, że w I fali najszybszy był Miłosz Sowiński, z czasem 59:13.

Zawodnikom podobnie jak wcześniejszym, sprzyjała aura pogodowa. Temperatura wynosiła ok. 20 stopni, było trochę pochmurno, towarzyszył średni wiatr, ale nie było opadów.

Zawodnicy oraz zawodniczki mieli do pokonania 750m pływania / 20km jazdy na rowerze / 5km biegu.

Przebieg trasy

Zwycięska Gąsior

Najszybszą kobietą na dystansie sprinterskim okazała się Oliwia Gąsior. Wbiegła na metę, z czasem 1:11:55.

– Było super, tutaj zawsze jest wspaniała atmosfera. Cały wyścig ułożył się wyśmienicie – mówiła szczęśliwa Oliwia Gąsior na mecie, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Wyprzedziła Martynę Witecką o sześć sekund. Zeszłoroczna zwyciężczyni gdyńskiego sprintu Martyna Lewandowska skończyła rywalizację na trzeciej pozycji, z wynikiem 1:12:03. Choć przy tym zanotowała progres, bo w porównaniu z zeszłym rokiem poprawiła czas o 3:03.

Wracam tutaj razem z narzeczonym od trzech lat. To była fajna rywalizacja, kibice świetnie kibicowali, a sama impreza ma niepowtarzalny klimat – krótko przyznała Martyna Lewandowska na mecie, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

TOP5 kobiet

  1. Oliwia Gąsior – 1:11:55
  2. Martyna Witecka – 1:12:01
  3. Martyna Lewandowska – 1:12:03
  4. Monika Jadczak – 1:13:40
  5. Monika Chodyna – 1:14:11

Najszybszym zawodnikiem drugiej fali (M50-M60+) był Piotr Kalinowski, który pokonał trasę w 1:09:54. To dało mu 26 miejsce wśród mężczyzn.

Przemek Schenk, Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X