Wiadomości

Rusza Wyzwanie 365 Triathlon. Adrian Kostera w drodze po rekord

1205 km pływania, 31132 km na rowerze oraz 7833 km biegu, czyli razem 40 170 km. Adrian Kostera 1 czerwca rozpocznie największe wyzwanie w swojej triathlonowej karierze. Dystans nieco dłuższy od obwodu Ziemi po równiku zamierza pokonać w 365 dni.

W najbliższy czwartek o godzinie 12.00 sportowiec rozpocznie część pływacką, wskakując do rzeki Oława koło Odra Centrum przy Wybrzeżu Juliusza Słowackiego, w pobliżu Mostu Grunwaldzkiego. Triathlonista tego dnia będzie miał do pokonania dystans 18 km podzielony na kilometrowe pętle.

– Chcę inspirować wszystkich do aktywności sportowej i tak też będzie podczas Wyzwania 365 Triathlon.   Zawsze staram się relacjonować moje sportowe wyzwania, tak aby każdy mógł na żywo poczuć emocje i zobaczyć pojedynek z ograniczeniami ludzkiego ciała i umysłutłumaczy Kostera.

Nie inaczej będzie 1 czerwca we Wrocławiu. Oprócz pełnej transmisji w mediach społecznościowych oraz transmisji wideo, przygotowane będzie specjalne miasteczko z atrakcjami dla wszystkich, którzy w tym dniu będą chcieli wspierać we Wrocławiu przyszłego rekordzistę.

RELACJA Z WYZWANIA PONIŻEJ

Strefa kibica

Strefa dla kibiców ruszy chwilę po zakończeniu pierwszego okrążenia. Od 12:30 na wszystkie dzieci czekać będą dmuchańce oraz aktywności przygotowane m.in. przez Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie, Dolnośląskie Centrum Druku 3D czy Angel River.  Dla wszystkich fanów rowerów specjalną strefę testową przygotował partner techniczny Adriana Kostery – Orbea.  Tego dnia będzie można także spotkać się ze specjalistami z zakresu dietetyki, suplementacji, treningu fitness i regeneracji, którzy pojawią się na inauguracji Wyzwania 365 Triathlon dzięki współpracy z 7Nutrition, CityFit i FizjoSportMed. Kalorie i energię będzie można uzupełnić na stoiskach firmy Nowalijka oraz Stawów Milickich, które przygotowały degustację swoich produktów.

Można dołączyć do Adriana

Co istotne, już od 3 czerwca każdy chętny będzie mógł dołączyć do Adriana Kostery w Wyzwaniu 365 triathlon i choć przez jakiś czas towarzyszyć mu w trakcie zmagań. Pod adresem https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7987 można zapisywać się na część pływacką, która w całości rozegra się na Zalewie Stradomia Wierzchnia koło Sycowa.

Koszt udziału to 20 zł, bez względu na to, jaki dystans się przepłynie wraz z triathlonistą. Cała kwota zasila konto świetlicy terapeutycznej Tacy Sami, która działa w ramach wrocławskiej fundacji Potrafię Pomóc. Więcej na temat działalności organizacji znajdziecie na stronie internetowej www.potrafiepomoc.org.pl. Podobnie będzie w przypadku etapu rowerowego i biegowego, do których zapisy i lokalizacje będą sukcesywnie uruchamiane.

Finał Wyzwania 365 triathlon zaplanowano na 31 maja 2024 roku na Polanie Jakuszyckiej w pobliżu Dolnośląskiego Centrum Sportu.

Całość czwartkowego wydarzenia będzie transmitowana na żywo na profilach mediów społecznościowych Adriana Kostery, Wyzwania 365 Triathlon i Dolnego Śląska. Początek o 11.30, zakończenie około godziny 20.00.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X