Wiadomości

Roksana Słupek najszybsza w Tunezji

W Lac Tunis triathloniści oraz triathlonistki rywalizowali w ramach Pucharu Afryki. Z dobrymi wspomnieniami wracała Roksana Słupek.

Dla Roksany Słupek start w Tunezji był okazją do powrotu po dłuższej przerwie. W międzyczasie musiała zmagać się z problemami zdrowotnymi m.in.: zapalenie zatok, czy pęknięcie łopatki.

Odczuwalna temperatura na zawodach wynosiła 24 stopnie, a wody 19.

Zwycięska Polka

Roksana Słupek zaprezentowała znakomitą formę na trasie, meldując się na mecie z czasem 1:05:35. Tym samym była najszybszą zawodniczką zawodów.

Kto był blisko mnie w ostatnich miesiącach, wie, że wczoraj wygrałam coś znacznie więcej niż zawody. Nie chciałam zapowiadać, że „wrócę”, chciałam to zrobić.. i choć jestem świadoma, że zarówno w życiu prywatnym, jak i sportowym czeka mnie jeszcze wiele, to  ostatnie miesiące były najtrudniejszym czasem w moim życiu, ale teraz często sobie myślę, że może też, jak do tej pory najważniejszym. Przepraszam za ciszę i nie odpowiadanie na wiadomości. Mam nadzieję, że moi kibice zrozumieją, że nie wszystkim chciałam się dzielić. Dziękuję tym, którzy byli, są i będą przy mnie bez względu na wyniki. Pamiętam, kiedy podczas pierwszej wizyty u psychologa usłyszałam pytanie o swój największy niesportowy sukces w życiu. Trwało to pewnie z cztery sekundy, ale przeleciało mi przez głowę: „wyniki w szkole, dostanie się do Wojska Polskiego..co jeszcze niesportowego mogę tu wymienić?..”, a z moich ust, jakby podświadomie wybrzmiało „Yyy.. RELACJE. Relacje z ludźmi. Szczególnie z bratem.” Oboje się wtedy szczerze uśmiechnęliśmy, a ja sama po prostu się wzruszyłam, że mój rozum myślał, jak w większości czasu „zadaniowo”, ale tutaj to serce zabrało głos i pokazało mi mój najcenniejszy sukces – pisała Roksana Słupek w mediach społecznościowych po zawodach.

Wyprzedziła Katharinę Moller (1:06:06) oraz Alessię Orlę (1:06:15).

TOP5 kobiet

  1. Roksana Słupek – 1:05:35
  2. Katharina Moller (GER) – 1:06:06
  3. Alessia Orla (ITA) – 1:06:15
  4. Tjasa Vrtacic (SLO) – 1:06:25
  5. Franka Rust (GER) – 1:06:42

Liczby Słupek

Pływanie – 10:21

T1 – 00:29

Rower – 35:32

T2 – 00:19

Bieg – 18:51

Finisz – 1:05:35

Przemek Schenk
foto: 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X