Wiadomości

PZTri otrzymał środki na stypendia

Polskiemu Związkowi Triathlonu udało się w tym roku pozyskać ponad 0,5 mln złotych. Te środki zostaną przeznaczone dla trenerów, triathlonistów i triathlonistek.

PZTri w celu wsparcia członków i członkiń Kadry Narodowej oraz ich trenerów wystąpił do Ministerstwa Sportu i Turystki o przyznanie dodatkowych stypendiów m.in. w ramach programów Team100, Team100 Junior oraz stypendiów specjalnych dla najlepszych reprezentantów i reprezentantek Polski.

Natomiast podstawą do złożenia takiego wniosku było uzyskanie w bieżącym sezonie lub w dwóch poprzednich wyniku w TOP 20 na Imprezie Mistrzowskiej (Mistrzostwa Europy lub Mistrzostwa Świata), a w przypadku paratriathlonistów TOP 8 głównych imprez międzynarodowych. Ponadto zostały złożone wnioski dla wyróżniających się zawodników i trenerów. Łącznie pozyskano stypendia aż dla 31 osób na łączną kwotę 589 243 złotych.

Lista osób otrzymujących stypendia

Trenerzy:

– Mateusz Kaźmierczak

– Bogumił Głuszkowski

– Marcin Stanglewicz

– Przemysław Ptaszyński

– Filip Przymusiński

– Jakub Czaja

– Cezary Figurski

– Tomasz Domagała

– Marcin Błaszczyk

– Robert Czysz

– Monika Smaruj

– Piotr Netter

– Tomasz Brett

Zawodnicy:

-Paulina Klimas

– Roksana Słupek

– Marcin Stanglewicz

– Michał Oliwa

– Maciej Bruździak

– Kamil Kulik

– Kuba Gajda

– Weronika Ptaszyńska

– Magdalena Sudak

– Aleksandra Ferchmin

– Joanna Pietruszyńska

– Jakub Suchan

– Józefina Młynarska

– Maja Wąsik

– Łukasz Wietecki

– Marcin Ławicki

– Monika Belczewska

– Marta Dzieciątkowska

Stypendia za wyniki sportowe

Do tego część zawodniczek i zawodników otrzymała stypendia za wyniki sportowe na okres 1 roku zgodnie z art. 32 ustawy o sporcie (do 8 miejsca na imprezie mistrzowskiej w konkurencji olimpijskiej dla zawodników Elity i Paratriathlonu lub do 3 miejsca na imprezie mistrzowskiej w konkurencji nieolimpijskiej dla zawodników Elity).

W tym roku są to stypendia na łączną kwotę 65349 zł. Trafiły one do Marty Dzieciątkowskiej, Moniki Belczewskiej, Łukasza Wieteckiego, Marcina Ławickiego, Angeliki Biedrzyckiej, Ewy Bugdoł, Marty Łagownik, Kamila Kulika, Macieja Bruździaka, Magdaleny Sudak i Józefiny Młynarskiej.

Źródło: Polski Triathlon FB

foto: Polski Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X