PEJ Tiszaujvaros. Ptaszyńska w TOP3

Dzisiaj na Węgrzech zawodnicy rywalizowali w ramach półfinałów Pucharu Europy juniorów. Najlepsi staną jutro do finałowych wyścigów. Nie zabrakło polskich akcentów.

Polskę w Pucharze Europy juniorów na Węgrzech reprezentowali: Tymon Mazurkiewicz, Józefina Młynarska oraz Weronika Ptaszyńska. Juniorki były podbudowane dobrym startem w Pucharze Polski w Suszu. Wówczas wygrała Młynarska, która o prawie dwie minuty wyprzedziła koleżankę z kadry – Weronikę Ptaszynską. Jak im poszło tym razem w rywalizacji międzynarodowej?

Ptaszyńska w TOP3

Weronika Ptaszyńska pokazała się z dobrej strony w drugim półfinale juniorek. Pokonała trasę w czasie 40:21. Tym samym ustąpiła jedynie Węgierce Karolinie Heldze Horvath (39:25) oraz Czeszce Heidi Jurankovej (39:28). W ten sposób Polka zameldowała się w jutrzejszym finale juniorek.

Młynarska z awansem

W trzecim półfinale, gdzie na starcie stanęła m.in.: Józefina Młynarska, wygrała Słowaczka Margareta Vrablova. Pokonała trasę w czasie 38:22. Na ostatnich metrach wyprzedziła o sześć sekund reprezentantkę Węgier Martę Kropko. Podium uzupełniła Czeszka Dana Prikrylova z wynikiem 38:37.

Józefina Młynarska zameldowała się na mecie z czasem 40:17. To uplasowało Polkę na siódmej pozycji. Tym samym z Weroniką Ptaszyńską powalczą jutro o 11:45 w finale kobiet juniorów.

Mazurkiewicz poza finałem

Polak wystartował w pierwszym półfinale. Tam najszybszy okazał Brytyjczyk Daniel Dixon z czasem 34:16. Wyprzedził rodaka Matthew Shipleya o cztery sekundy. Podium uzupełnił reprezentant Meksyku Nicolas Probert Vargas, który stracił do zwycięzcy 0:04s.

Tymon Mazurkiewicz zakończył zmagania na Węgrzech na 28 pozycji. Pokonanie trasy zajęło mu 42:36.