Puchar Europy: Klimas i Oliwa w finale A

Obok juniorów w półfinałach walczyli też zawodnicy elity. Wśród rywalizujących nie zabrakło Polaków.

Po pierwszych dobrych wieściach o trzecim miejscu Ptaszyńskiej oraz też awansie Młynarskiej przyszła pora na rywalizację starszych zawodników. Mogliśmy obserwować poczynania m.in.: Michała Oliwy, Roksany Słupek, Pauliny Klimas, sióstr Sudak, Macieja Bruździaka, czy Mateusza Głuszkowskiego.

Pechowy Głuszkowski

W pierwszym półfinale mogliśmy obserwować Mateusza Głuszkowskiego. Niestety podopieczny ojca, Bogumiła, nie ukończył zawodów i zszedł z trasy. Kiedy poznamy powód, od razu o tym poinformujemy.

W tym półfinale zwyciężył Węgier Csongor Lehmann z wynikiem 52:53. Tym samym wyprzedził Włocha Nicolę Azzano (53:00) oraz zawodnika z Bermudów Tylera Smitha (53:02)

Bruździak poza finałem

W drugim półfinałowym wyścigu wystartował m.in.: Maciej Bruździak. Najszybszy okazał się kolejny zawodnik z Węgier – Mark Devay z czasem 52:38. Podium uzupełnili dwaj Włosi: Nicolo Strada (52:47) oraz Michele Sarzilla (52:49).

Maciej Bruździak zakończył rywalizację na 15 miejscu. Pokonał trasę w czasie 54:17. Niestety nie zobaczymy go w jutrzejszym finale elity mężczyzn.

Oliwa w TOP10

W trzecim półfinale elity mężczyzn zwyciężył Valentin Wernz z Niemiec. Zameldował się na mecie z wynikiem 52:48. Wyprzedził Norwega Vetle Bergsvika Thorna (52:51) oraz Węgiera Bence Lehmanna (52:53).

Michał Oliwa zameldował się na mecie z dziewiątym czasem – 53:07. Tym samym powalczy w jutrzejszym finale mężczyzn elity.

Klimas w TOP3

W pierwszym półfinale kobiet elity wygrała Włoszka Asia Mercatelli z wynikiem 59:37. Wyprzedziła Australijkę Natalie Van Coevorden o trzy sekundy. Podium uzupełniła Niemka Annika Koch z czasem 59:44.

Roksana Słupek zakończyła zmagania na 23 pozycji z czasem 1:03:28. Dwie pozycje niżej znalazła się druga z Polek, Natalia Zych. Wbiegła na metę po 1:04:57. Niestety obie Polki nie znalazły się w jutrzejszym finale.

W drugim półfinałowym wyścigu Paulina Klimas musiała okazać wyższość jedynie Słowaczce Margarecie Bicanovej (59:35), do której straciła jedynie pięć sekundy oraz Włoszce Constanzi Arpinelli (59:38).

Finisz – 59:40

Zuzia Sudak uplasowała się na 19 miejscu z czasem 1:01:40. Niestety jej siostra Magdalena Sudak nie ukończyła zawodów (DNF).

Jutro finał kobiet rozpocznie się o 14:45, a mężczyźni wystartują o 16:15.