Garmin Iron Triathlon. Jankowski i Kopiczko wygrywają w Stężycy na 1/8IM

Kolejnym przystankiem cyklu Garmin Iron Triathlon była Stężyca. Zawodnicy rywalizowali na m.in.: 1/8IM.

Na starcie stanęło kilkoro mocnych triathlonistów, którzy należeli do faworytów. Do tego grona można zaliczyć m.in.: Sandrę Kopiczko, Olę Korulczyk, czy Michała Czapińskiego, który kilka dni wcześniej był drugi na sprincie w Gdańsku.

Było ciężko z racji celów, jakie sobie założyłem przed wyścigiem. Nie jestem dobrym pływakiem, za to mam mocne rower i pływanie, dlatego starałem się jak najwięcej odrobić przy tych dwóch konkurencjach. Na szczęście się udało dogonić czołówkę. Niezależnie od dystansu ten wysiłek zawsze boli, bo za każdym razem staram się dawać 110% – mówił Michał Czapiński po zawodach w Gdańsku, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Zwycięski Jankowski

Najszybszym zawodnikiem na tym dystansie był Dawid Jankowski, który prowadzenie objął na części biegowej i już do mety nie oddał wygranej. Pokonanie trasy zajęło mu 1:03:38. Wyprzedził Michała Czapińskiego o 1:08. Trzecie miejsce zajął Rafał Korulczyk (1:04:53).

Dobra forma Kopiczko

Kolejny udany start zaliczyła Sandra Kopiczko. Mogła cieszyć się z wygranej, meldując się na mecie, z wynikiem 1:09:57. Była szybsza od Oli Korulczyk o 2:02. Na trzecim miejscu wyścig skończyła Kinga Lorek (1:13:10).

Jak dla mnie był to całkiem udany start. Z każdej dyscypliny jestem zadowolona. No i bardzo lubię startować w Stężycy, ponieważ jest tu super atmosfera i  bardzo piękna trasa – przyznawała Kinga Lorek po zawodach, specjalnie dla TriathlonLife.pl.