Wiadomości

Michał Marciniak i Alicja Chrzanowska Mistrzami JBL Triathlon Poznań 2023

Za nami zmagania na JBL Triathlon Poznań 2023. Zawodnicy ścigali się na dystansie 1/8IM Przypadł on do gustu Michałowi Marciniakowi i Alicji Chrzanowskiej, którzy zwyciężyli całe zawody!

Wszyscy zawodnicy mogli się cieszyć z warunków do startu. Woda w jeziorze maltańskim miała 23°C, co pozwoliło im rozpocząć zawody w komfortowych warunkach. W trakcie trwania zawodów nie padało, a wiatr był lekki.

Zwycięzcy zawodów

Wszystkie te idealne do startu warunki poniosły Michała Marciniaka, który zwyciężył całe zawody z czasem 1:02:50. Warto podkreślić, że na pozycję lidera wysunął się on dopiero w trakcie ostatniego etapu biegowego, który zaczynał z ponad minutową stratą do wówczas pierwszego Sylwestra Swata.

Wśród Pań najlepsza była Alicja Chrzanowska, która pokonała poznańską trasę z czasem 1:11:56. Po pierwszym etapie pływackim przegrywała ona o zaledwie 7 sekund z Martą Dzieciątkowską, jednak potem w trakcie etapu kolarskiego objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca trasy.

Po zawodach dorosłych organizatorzy zadbali również o dzieci, które mogły spróbować swoich sił w specjalnych zawodach triathlonowych dla najmłodszych! Zawody Pho3nix Kids organizowane razem z fundacją Pho3nix stawiają sobie za cel promowanie zdrowego trybu życiu wśród najmłodszych.

Gość specjalny

Na JBL Triathlon Poznań pojawił się olimpijczyk, wielokrotny zdobywca medali Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Marcin Lewandowski! Ma on obecnie na swoim koncie aż 4 rekordy Polski w biegach klasycznych oraz 3 w biegach halowych. Taki specjalista z pewnością wsparł dobrą poradą każdego zawodnika!

Cieszę się, że mogłem być dzisiaj w Poznaniu. Urzekła mnie ta atmosfera, widać w oczach zarówno zawodników, jak i organizatorów pasję do tego co robią. Mam nadzieję, że takich imprez będzie więcej, a ja również będę mógł dołożyć kolejną cegiełkę w promowaniu sportu w naszym kraju – mówił gość specjalny Marcin Lewandowski.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X