Lotto Triathlon Energy. Wygrana Szymonika i Gadomskiej w Lublinie na 1/8IM

W Lublinie zainaugurowano tegoroczny cykl Lotto Triathlon Energy. Zawodnicy ścigali się na 1/8IM.

Na trasie znalazł się m.in.: Filip Szymonik, który niedawno został wicemistrzem świata w triathlonie, w M25-29.

Mimo że mocno przepracowałem okres przygotowawczy pod te zawody, to temperatura i sam wyścig wycieńczyły mój organizm. Na pewno podbudowałem się pod względem psychicznym. Wystarczy przypomnieć, że rok temu było sporo wypadków i różnych problemów zdrowotnych, a teraz zostałem wicemistrzem świata. Cieszę się też z tego, że udało mi się normalnie przepracować okres zimowy. Myślę, że to jest dopiero początek większych sukcesów, bo do tej pory mocno trenowałem, tylko nie udawało się przekładać tej dyspozycji na zawody. Ibiza to był pierwszy sygnał, że teraz będzie inaczej – mówił Filip Szymonik o tych zawodach w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Do tydzień temu wygrał na 1/2IM podczas Garmin Iron Triathlon Nieporęt.

Kolejna wygrana do kolekcji

Filip Szymonik kolejny raz potwierdził, że jest w wysokiej formie. Od początku wyścigu prowadził w stawce i nikomu nie dał się dogonić. Wbiegł na metę, z czasem 57:02. Jako jedyny zawodnik w stawce pokonał trasę poniżej jednej godziny. Podium uzupełnili Kamil Kołosowski (1:02:28) oraz Łukasz Wojtyna (1:03:36).

Rywalizacja kobiet

Najszybszą zawodniczką na tym dystansie była Agnieszka Gadomska. Triathlonistka z CTS wbiegła na metę, z wynikiem 1:05:27. Wyprzedziła Olę Korulczyk (1:11:02) oraz Natalię Zych (1:13:40).