Wiadomości

LOTTO Triathlon Energy. W Gniewinie rusza TRI sezon na Pomorzu

Początek sezonu triathlonowego to zawsze niewiadoma. Wielu zawodników zimą mocno trenuje, aby pierwsze zawody rozpocząć od mocnego uderzenia. Do tej pory mierzyli się z duathlonem. Teraz przyjdzie weryfikacja, jak zawodnicy pracowali zimą nad poprawą pływania. A te w Gniewinie nie należy do łatwych. Sami zawodnicy podkreślają, że jest to trudny i wymagający akwen. Do tego dochodzi element triathlonowej pralki. Choć dla kibiców to dość efektowny moment, to dla uczestników pole walki. LOTTO Triathlon Energy w Gniewinie już na samym starcie nie pozwoli nikomu się nudzić. Emocje gwarantowane!
 

Słynny podjazd już czeka!

Myślisz Gniewino, mówisz podjazd! Około 1400 metrów podjazdu z czego 800 metrów to kąt nachylenia 8%! To kolejny test przygotowania do sezonu. Jest to autentyczna weryfikacja siły i wytrzymałości. Kto tym razem zgarnie tytuł Bohatera Wzgórza?

– Na tym odcinku trasy wprowadzimy dodatkowy pomiar czasu, tak aby wyłonić zawodniczkę i zawodnika, którzy najszybciej pokonają podjazd pod zbiornik. Jest on dość wymagający, a jego pokonanie daje olbrzymią satysfakcję – zapewnia Adam Greczyło, dyrektor LOTTO Triathlon Energy w Gniewinie.

 

Fundacja Nie Poddam Cię na starcie!

Podczas imprezy na starcie staną przedstawicielki Fundacji Nie Poddam Cię, które zmierzą się jako sztafeta z dystansem 1/8 IM. Fundacja wspiera niepełnosprawne dzieci i ich rodziców w nierównej walce z nieuleczalnymi chorobami.

Trzy dzielne i szalone debiutantki – Anna Kolesińska, Agata Mrozowska i Kamila Lato – startują przede wszystkim, aby dobrze się bawić i sprawdzić możliwości, ale mają na celu promowanie i wspieranie Fundacji.

W trakcie LOTTO Triathlon Energy przy biurze zawodów organizowana będzie zbiórka pieniędzy dla Fundacji Nie Poddam Cię. Organizatorzy apelują do zawodników o otwarcie serca, docenienie starań dzielnych kobiet i wsparcie szczytnego celu. Podobnie było w 2018 roku, kiedy wspólnie wspieraliśmy zbiórkę na operację Zosi Czernickiej. Dzięki pomocy między innymi zawodników startujących w LOTTO Triathlon Energy Zosia pomyślnie przeszła operację w USA i stawia już pierwsze kroki.

 

Dzieciaki, jesteście gotowe?

 Tradycyjnie obok zawodów triathlonowych do rywalizacji staną najmłodsi. Energy KidsRun, czyli bieg dla dzieci na trzech dystansach dostosowanych do wieku zawodników. Najmłodsi w wieku 1 – 6 lat przebiegną 200 m, 7 – 11 lat to dystans 500 m, a młodzież w wieku 12 – 15 lat będzie rywalizowała na 1000 m.

 

Luft, Reszke, Ruciński, Miziarski i Siejakowski na starcie w Gniewinie

Gniewino LOTTO Triathlon Energy to również mocna rywalizacja o zwycięstwo na poszczególnych dystansach. Na połówce głównym faworytem jest Mikołaj Luft – mistrz Polski z 2016 roku. Na dystansie o połowę krótszym faworyta należy upatrywać w gronie takich nazwisk jak Jakub Ruciński, Rafał Wąsowski, Paweł Reszke czy zwycięzca generalki w cyklu LOTTO Triathlon Energy z 2018 roku – Paweł Juśkiw. Najkrótszy dystans zgromadził na liście startowej również mocnych zawodników takich jak Paweł Miziarski – zwycięzca generalki Triathlon Energy z 2017 roku i zawodnik kategorii PRO, czy Michał Siejakowski – mistrz Polski na dystansie 1/2 IM z 2010 i 2008 roku.

 

Początek rywalizacji najdłuższym dystansem o godzinie 9. Dwie godziny później na trasę wyruszą zawodnicy popularnej ćwiartki, a punktualnie w południe zawodnicy na dystansie 1/8 IM. Biegi dla dzieci rozpoczynają się o godzinie 10.

 

Materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Close
Back to top button
X