Wiadomości

LOTTO Duathlon Energy: Rywalizacja nad morzem

Po emocjach, które towarzyszyły podczas LOTTO Duathlon Energy w Rumi, gdzie 14 kwietnia 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansie sprint nadszedł czas na drugą odsłonę cyklu. Tym razem zawodnicy zawitają nad morze.

– Znaczenie sportu w życiu Ustki jest bardzo duże – mówi Jacek Graczyk, burmistrz Ustki. – W ciągu całego roku organizujemy wiele imprez o charakterze sportowym, dlatego zawsze chętnie w naszym kalendarzu jest miejsce dla LOTTO Duathlon Energy.

 

Czwarty raz w Ustce

Impreza w Ustce pojawia się już po raz czwarty, tym razem największą zmianą jest nowa trasa rowerowa. Szybsza i bardziej widowiskowa dla publiczności. 

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom zawodników, którzy chcieli zmiany trasy rowerowej, tak aby uniknąć wąskiego i technicznego przejazdu po ścieżce rowerowej

– mówi Adam Greczyło, dyrektor imprezy. – Dzięki dużemu zaangażowaniu funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, Komisariatu Policji w Ustce oraz władz miasta udało nam się uzgodnić nowy przebieg trasy rowerowej. Mam nadzieję, że przypadnie ona do gustu uczestnikom zawodów.

Start rywalizacji zaplanowano na godzinę 11. Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy na dystansie DŁUGIM (10-45-5), a w samo południe, wystartuje dystans KRÓTKI (5-15, 2,5). Duathlon to połączenie jazdy na rowerze i biegania. Dyscyplina, która w naszym kraju w ostatnich dwóch latach zyskuje coraz większe grono zwolenników.

 

Biegi dla dzieci

W programie zawodów przewidziano również biegi dla najmłodszych, na trzech dystansach 200, 500 i 1000 metrów w Ustce wystartuje prawie 400 dzieci.

– Bardzo cieszy nas frekwencja podczas Energy KidsRun Ustka, mamy na listach startowych prawie 400 dzieci z usteckich szkół i przedszkoli, ale również dzieci zawodników startujących w duathlonie. Mam nadzieję, że tym razem rodzice pójdą śladem dzieci i w kolejnych odsłonach LOTTO Duathlon Energy również oni staną na starcie zawodów – podsumowuje  Adam Greczyło.

Biuro zawodów zostanie otwarte w sobotę o godzinie 15. Znajduje się w kontenerach biurowych przy Promenadzie Nadmorskiej w Ustce, dojazd od ulicy Beniowskiego. W biurze zawodów są jeszcze wolne miejsca zarówno na start w zawodach LOTTO Duathlon Energy jak i Energy KidsRun.

 

Materiały prasowe

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X