Wiadomości

Lotto Challenge Gdańsk. Zwycięscy Maja Bużycka i Piotr Łazaronek na olimpijce

Pogoda idealna dla triathlonistów, licznie dopingujący kibice i solidna rywalizacja to główne składniki sobotniej rywalizacji na dystansie olimpijskim.

Po starcie na dystansie sprinterskim przyszła pora na olimpijkę, która po kilku latach przerwy wróciła do Gdańska. Zresztą na wyraźną prośbę zawodników, którzy w komentarzach pisali przed rokiem, że im brakuje tego dystansu. Na linii startu, a dokładnie na brzegu Morza Bałtyckiego stanęło 333 zawodników i zawodniczek. Wśród nich m.in. Piotr Łazaronek, Łukasz Sosnowski, który przed kilkoma dniami wywalczył mistrzostwo świata w dutahlonie, Maja Bużycka, czy Ola Korulczyk.

Zawodnicy mieli do pokonania 1500 m pływania / 40 km jazdy na rowerze / 10 km biegu.

Trasa olimpijki

Początek rywalizacji

Prowadzenie Łazaronka

Na pierwszym etapie rywalizacji z dobrej strony pokazał się Piotr Łazaronek, który wywodzi się z pływania. Wyszedł z wody, z czasem 19:08. Na drugim miejscu znajdował się Karol Bagrowski (20:51). Mariusz Biskupski do prowadzącego tracił nieco ponad trzy minuty.

Piotr Łazaronek na trasie kolarskiej umocnił się na pierwszym miejscu. Do T2 zjeżdżał z prawie siedmioma minutami przewagi nad Markiem Janiszem. Trzeci był Rafał Korulczyk (+7:35).

Na biegu Łazaronek nie dał się dogonić. Wbiegł na metę z czasem 2:06:43. Dowodem na duży progres tego zawodnika jest fakt, że trzy lata temu w Gdańsku zajął dopiero 54 miejsce.

– Mam nadzieję, że to będzie bodziec do dalszej pracy. Moim celem jest dotarcie do pełnego dystansu. Nie można chaotycznie trenować, tylko wszystko na spokojnie – mówił szczęśliwy Piotr Łazaronek, w rozmowie z Triathlonlife.pl po zawodach. Cała rozmowa z zawodnikiem wkrótce na stronie.

Drugi był Dawid Jankowski (2:09:05). Podium uzupełnił Marek Janisz (2:09:10).

– Było nieźle. Start był trochę o niższym priorytecie. To czwarty start w ciągu czterech tygodni, więc jest trochę zmęczenia. Choć to nie oznaczało, że nie chciałem powalczyć – mówił Łukasz Sosnowski w rozmowie z TriathlonLife.pl, któremu do podium zabrakło 19 sekund.

TOP5 mężczyzn

  1. Piotr Łazaronek – 2:06:43
  2. Dawid Jankowski – 2:09:05
  3. Marek Janisz – 2:09:10
  4. Łukasz Sosnowski – 2:09:29
  5. Tomasz Bednarczyk – 2:10:28

Szybka Bużycka

Wśród kobiet pierwsza z wody wyszła Maja Bużycka. Dokonała tego z wynikiem 23:12. Miała nad Aleksandrą Dudek 32 sekund przewagi. Na trzecim miejscu znajdowała się Ola Korulczyk (24:05).

Na rowerze nadal prowadzenie utrzymywała Bużycka (1:34:25). Wyprzedzała Ole Korulczyk (1:35:47) oraz Aleksandrę Sypniewską-Lewandowską (1:37:25).

Podczas ostatniej części wyścigu Bużycka nie zwalniała. Ostatecznie zameldowała się na mecie, z czasem 2:16:45. Warto zaznaczyć, że to pierwsze zwycięstwo pod okiem nowego trenera – Jakuba Czai.

– Szczerze mówiąc, nie patrzyłam na listy startowe, więc nie wiedziałam, kto startuje. Jedynie przed samymi zawodami spotkałam Olę Korulczyk, z którą już rywalizowałam w Malborku , a jest jedną z mocniejszych AG. Trochę się jej obawiałam – przyznawała Maja Bużycka, w rozmowie z TriathlonLife.pl po zawodach. Cała rozmowa wkrótce na stronie.

Podium uzupełniły Ola Korulczyk (2:22:49) oraz Aleksandra Sypniewska-Lewandowska (2:24:07).

TOP5 kobiet

  1. Maja Bużycka – 2:16:45
  2. Ola Korulczyk – 2:22:49
  3. Aleksandra Sypniewska-Lewandowska – 2:24:07
  4. Anna Andrałojć – 2:24:07
  5. Kinga Lorek – 2:27:53

Przemek Schenk
Rozmawiał na miejscu: Marcin Dybuk
foto i wideo: Marcin Dybuk, foto Peter Horsten

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X