Rozmowa

Kinga Lorek: Udanie otworzyłam sezon

Podczas zawodów w Płocku zanotowała najlepszy czas na 1/4IM w dotychczasowej karierze. Kinga Lorek nie zwalnia tempa i wystartuje w Olsztynie.

Rozpoczęłaś sezon w niedzielę startem w Płocku. Jak czułaś się na trasie?
Tak, otworzyłam sezon w Płocku i to bardzo udanym startem. Na trasie czułam się bardzo dobrze. Wszystko szło jak należy i to w dobrym tempie. Jestem zadowolona z tego startu.

Czy cały wyścig przebiegł po Twojej myśli?
Zdecydowanie tak, mogę stwierdzić że nawet lepiej, niż to planowałam.

Jak oceniasz poszczególne płaszczyzny?
Jestem zadowolona z każdej płaszczyzny. Było to też dla mnie dużym zaskoczeniem, ponieważ niedawno odbyłam służbę przygotowawczą w wojsku, która trwała miesiąc. Niestety nie miałam tam możliwości wykonywania treningów pływackich i kolarskich. Wówczas z trenerem mocno skupiliśmy się na bieganiu. Po powrocie do domu miałam niewiele czasu, żeby to nadrobić, ale jak widać, się udało, bo z każdej dyscypliny naprawdę jestem zadowolona.

Ostatecznie na 1/4IM zajęłaś drugie miejsce z czasem 2:26:10. Czy jesteś zadowolona z tego rezultatu?
Tak i to bardzo. Jest to najlepszy czas, jaki uzyskałam do tej pory na tym dystansie. Jest to zasługa mojego trenera, Piotrka Stanika, który dobrze przygotował mnie do tego sezonu oraz wsparciu na trasie drużyny Beko Team, w której trenuję w tym roku.

W trakcie przygotowań nie tylko do tego startu, ale całego sezonu korzystałaś z komory hiperbarycznej. Jakie odczuwasz skutki tych specjalnych sesji regeneracyjnych?
Tak korzystam z komory hiperbarycznej w OXYPower w Elblągu. Jestem bardzo zadowolona.  Zauważyłam, że mój organizm dużo szybciej się regeneruję oraz podniosła się moja wydolność fizyczna.

Czy planujesz włączyć ten element na stałe do przygotowań?
Jak najbardziej, bardzo mi to pomoże w przygotowaniach do kolejnych startów.

Kiedy teraz startujesz?
Kolejnym starem będą zawody w ETS w Olszynie na dystansie olimpijskim, już w tę niedzielę.

Jak prezentują się Twoje cele oraz harmonogram głównych imprez na ten sezon?
Najważniejszymi starami w tym sezonie będą MP AG w Rawie Mazowieckiej i Białymstoku oraz ½ w Malborku, ponieważ chciałabym poprawić rekord życiowy na tym dystansie.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X