Wiadomości

Kat Matthews uległa wypadkowi podczas treningu

Jest uważana za jedna z faworytek nadchodzących mistrzostw świata na Hawajach. Niestety Kat Matthews może mówić o dużym pechu.

Zawodniczka została uderzona przez samochód w czasie treningu w Teksasie i w wyniku tego wydarzenia trafiła do szpitala.

Przynajmniej jest telewizor w sali. Samochód wjechał we mnie podczas treningu – pisała triathlonistka w mediach społecznościowych.

Z Matthews trenował wówczas m.in.: Patrick Lange, który był świadkiem tego wypadku oraz pierwszą z osób, które udzielały pierwszej pomocy Brytyjce. Później relacjonował, że Kat straciła przytomność. Dodał, że w wyniku zachowania kierowcy nie miała szans, aby uniknąć tego wypadku.

Wypadek oczami męża i aktualizacja stanu zdrowia

Mąż Kat, Mark Matthews w rozmowach z mediami opisał dokładnie okoliczności wypadku, który miał miejsce podczas treningu w Houston na mało uczęszczanej drodze. Z relacji męża zawodniczka wynika, że samochód nagle się pojawił i wyjechał zza zakrętu.

Nie było szans, aby uniknąć zderzenia i to przy dużej prędkości. Brytyjka straciła przytomność. Na szczęście szybko pojawiła się karetka, która przetransportowała ją do szpitala. W dalszej relacji mąż zawodniczki przekazał, że ona czuje się dobrze i najprawdopodobniej nie ma poważniejszych obrażeń.

Choć potem zaktualizował informacje odnośnie zdrowia Kat, przekazując, że są małe pęknięcia czaszki, dwóch kręgów i zostało założonych kilkanaście szwów. Czekają obecnie na ostatnie wyniki rezonansu magnetycznego.

Jedna z faworytek do wygranej na Hawajach

Kat Matthews była uważana za jedną z faworytek do zwycięstwa zbliżających się mistrzostw świata Ironman na Hawajach. W tym sezonie wygrała w Ironman 70.3 Lanzarote, czy zajęła drugie miejsce w MŚ w St. George.

Do tego zastępując wówczas kontuzjowaną Lucy Charles brała udział w wyzwaniu Sub7Sub8. Pokonała Nicolę Spirig, wbiegają na metę z czasem 7:31:57. Te znakomity wyniki w tym sezonie sprawiały, że Kat Matthews znajdowała się w gronie zawodniczek, które miały największe szanse na zwycięstwo na Hawajach.

Życzymy zawodniczce szybkiego powrotu do zdrowia oraz do rywalizacji na zawodach.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Kat Matthews Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X