Wiadomości

Jesienna edycja BIKE EXPO w ramach Enea IRONMAN 70.3 Poznań

Organizatorzy BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy i zawodów triathlonowych IRONMAN Poland łączą siły.

W dniach 30 sierpnia – 1 września 2024, w ramach Enea IRONMAN 70.3 Poznań odbędzie się jesienna edycja największych targów branży rowerowej.

O tej współpracy rozmawialiśmy od dawna i niezmiernie się cieszę, że dochodzi do skutku. Z Arkiem Walusem, który organizuje BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy w Warszawie, znamy się od lat i darzymy wzajemnym szacunkiem. Jesienna edycja największych targów rowerowych w Poznaniu, połączona z jedną z najważniejszych i największych imprez triathlonowych w naszym kraju wydaje się idealnym połączeniem. Zwłaszcza że wszystko odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a początek września to okres, w którym wielu producentów rowerów prezentuje nowości na kolejny sezon – mówi Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland.

Wiara w sukces

W sukces nowego przedsięwzięcia wierzy również Arkadiusz Walus, organizator BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy.

W ciągu kilku lat stworzyliśmy największy event rowerowy w Polsce o charakterze targowo – testowym, odbywający się na starcie sezonu w Warszawie. Jest to impreza B2C, gdzie spotykają się klienci końcowi z producentami i dystrybutorami sprzętu, aby poznawać i testować najnowsze produkty na dany sezon. Dostarczamy im również wiedzę od najlepszych specjalistów oraz organizujemy spotkania z kolarzami rangi światowej. Wraz ze wzrostem rynku, którego prognozy rozwoju w najbliższych latach są ogromne, poszukiwaliśmy miejsca i terminu, aby sezon „wydłużać”, stwarzając jednocześnie miejsce nie tylko dla klientów końcowych, ale również dla branży na spotkania i prezentacje B2B. Na prezentacje nowości na sezon kolejny. MTP są taką lokalizacją, a IRONMAN przyciąga rzeszę aktywnych sportowców. Dokładając do tego nasze know how oraz dotarcie do grup docelowych, jesteśmy przekonani, że stworzymy kolejną formułę doskonałego eventu na lata – przyznaje Arkadiusz Walus, organizator BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy.

Partnerem BIKE EXPO powered by Enea IRONMAN 70.3 Poznań została także Grupa MTP.

Wielkość światowego rynku rowerowego w 2022 roku była szacowana na prawie 65 mld USD, a do końca dekady może się nawet podwoić. Coraz więcej osób decyduje się na regularną jazdę na rowerze jako formę ćwiczeń, a polepszająca się infrastruktura rowerowa w miastach, pozwala przesiąść się na dwa kółka, także w codziennych przejazdach. Rosnąca popularność dużych wyścigów kolarskich, napędza sprzedaż rowerów górskich i szosowych. Do rozwoju rynku przyczynia się też ogromny popyt na rowery elektryczne. Polska jest w pierwszej piątce największych producentów rowerów w Europie. Warto więc ten potencjał pokazywać i promować na targach – dodaje Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X