Wiadomości

Ironman sprzedany. Kto nowym właścicielem?

Wanda Sports Group postanowiło sprzedać Ironmana. Cena za największych cykl zawodów triathlonowych na świecie wyniosła 730 mln dolarów. Nowym właścicielem została amerykańska firma medialna Advance Publications

Kupujący nabył cały biznes. Składają się na niego  zawody na pełnym dystansie oraz popularne połówki IRONMAN, Rock ‘n’ Roll Marathon Series oraz wyścigi kolarstwa górskiego Epic Series. IRONMAN to ponad 40 lat tradycji. Perłą w koronie są oczywiście mistrzostwa świata na Hawajach. To także 235 imprez w ponad 50 krajach.  

Kto jeszcze zaangażował się w kupno?

Firma Advance Publications nie jest jedyną, która zaangażowała się w odkupienie znanej marki. Oprócz niej w kupno IRONMANA zaangażowana jest też spółka private equity Orkila Capital. Od tej chwili ona będzie współinwestorem w Ironman. Jesse Du Bey, partner zarządzający w Orkila, znowu dołączy do zarządu Ironmana. Jako dyrektor zarządzający w Providence Equity Partners kierował inwestycją tej firmy w Ironmana 12 lat temu. A mówią, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Widać, nie do rzeki IRONMAN. Oficjalna sprzedaż zostanie zakończona w drugim kwartale 2020 roku.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X