Wiadomości

II Triathlon La Rive Grudziądz. Mocne nazwiska na starcie

Po udanym debiucie w zeszłym roku triathlon ponownie zawita do Grudziądza. Na starcie, 18 czerwca nie zabraknie nazwisk z krajowej czołówki.

Przygotowania do drugiej odsłony La Rive Grudziądz są na ostatniej prostej. Fakt, który cieszy organizatorów jest taki, że listy startowe na oba dystanse: 1/4IM oraz 1/8IM są już kompletne. Wśród startujących zawodników są takie nazwiska jak m.in.: Paweł Najmowicz (1/8IM), Monika Chodyna (1/4IM). Sebastian Najmowicz (1/4IM), Igor Siódmiak (1/4IM), Jacek Krawczyk (1/4IM), Tomasz Marcinek (1/4IM), Ewa Bugdoł (1/4IM), Jan Popławski (1/4IM), Sandra Kopiczko (1/4IM), Maria Cześnik (1/4IM).

Nie ukrywam, że byliśmy zaskoczeni tak dużą liczbą mocnych zawodników na listach startowych, bo jesteśmy małą i początkującą imprezą. Jesteśmy szczęśliwi, że tacy triathloniści wybrali nasze zawody. Myślę, że jest kilka przyczyn, na pewno zmiany rynku imprez. Jedni organizatorzy odwołują zawody, inni się pojawiająZ pewnością tyle mocnych nazwisk do startu w Grudziądzu przekonało to, że można zgarnąć pokaźne nagrody finansowe za najwyższe miejsca. To duży wabik. Mamy również bogate pakiety startowe, w których zawodnicy znajdą m.in.: kurtki wiatrówki, czy klapki. Z pewnością pomogła również dobra atmosfera przy debiutanckiej odsłonie zawodów – mówi dyrektor MORiW Grudziądz Izabela Piwowarska, dla TriathlonLife.pl. 

64 tysiące do rozdysponowania

W porównaniu do ubiegłorocznej, pierwszej edycji imprezy, która została ciepło przyjęta przez lokalne środowisko miłośników triathlonu, druga odsłona rysuje się jeszcze ciekawiej. Głównie dzięki atrakcyjnym nagrodom finansowym, których pula to 64 000 złotych. Jest to inicjatywa sponsora, grudziądzkiej firmy La Rive, jednego z największych w Europie producentów kosmetyków. Możliwość przywiezienia z imprezy konkretnej kwoty z kolei przyciągnęła na listy startowe zawodników mających szanse na osiągnięcie bardzo dobrych wyników sportowych.

Organizatorzy – Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu i grudziądzki pasjonat triathlonu Marcin Fischer zapewniają, że pozytywnych emocji nie zabraknie.

Dobre warunki do zawodów

Organizacji triathlonu w Grudziądzu sprzyja dobra baza infrastrukturalna. Miasto leży nad Jeziorem Rudnickim Wielkim, gdzie na kąpielisku miejskim wytyczona została trasa pływacka. Popularny Rudnik otaczają lasy komunalne od lat będące miejscem treningów i licznych imprez biegowych. Okolice leśne z miastem łączy nowo wybudowana trasa, którą wykorzystano na trasą kolarską – płaską i szybką.

W najbliższy weekend można się spodziewać w Grudziądzu fantastycznej rywalizacji sportowej, a jej wysoki poziom zapewnią czołowi polscy triathloniści, którzy licznie staną na starcie imprezy. Dla nas ważnym faktem jest to, że wystartuje również dużo debiutantów, którzy też są dla nas ważni. Jako instytucja miejska naszą misją jest rozpowszechnianie zainteresowania sportem – dodaje dyrektor MORiW Grudziądz Izabela Piwowarska.

II Triathlon La Rive Grudziądz to impreza odbywająca się w ramach święta miasta, tj. organizowanego w dniach 16 – 18 czerwca Jarmarku Spichrzowego, objęta patronatem Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego.

Przemek Schenk
foto i video: materiały od organizatora

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X