Wiadomości

II Triathlon La Rive Grudziądz. Kasa dla najlepszych

Do 4 czerwca trwają zapisy na drugą edycję Triathlonu La Rive Grudziądz. Impreza, zdaniem uczestników – udanie, zadebiutowała w ubiegłoroczne wakacje i dołączyła do oferty imprez sportowych i rekreacyjnych oferowanych przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu. Zawody odbędą się 18 czerwca.

Organizacji triathlonu w Grudziadzu sprzyja dobra baza infrastrukturalna. Miasto leży nad Jeziorem Rudnickim Wielkim, gdzie na kąpielisku miejskim wytyczona została trasa pływacka. Popularny Rudnik otaczają lasy komunalne od lat będące miejscem treningów i licznych imprez biegowych. Okolice leśne z miastem łączy nowo wybudowana trasa, którą wykorzystano na trasą kolarską – płaską i szybką.

Podobnie jak w roku ubiegłym rozegrane zostaną wyścigi na dwóch dystansach – ¼ i 1/8 Ironmana. Oba można pokonać zarówno indywidualnie jak i w sztafecie. Ta druga opcja to świetna propozycja dla debiutantów, nie czujących się na siłach zmierzyć się z pływaniem, kolarstwem i biegiem indywidualnie. Tych w zdominowanym przez biegaczy Grudziądzu jest sporo – wiele osób po zmaganiach biegowych pragnie spróbować nowych wyzwań, jakim niewątpliwie jest triathlon.

64 tysiące do rozdysponowania

W porównaniu do ubiegłorocznej, pierwszej edycji imprezy, która została bardzo ciepło przyjęta przez lokalne środowisko miłośników triathlonu, II edycja rysuje się jeszcze bardziej ciekawie, a to głównie dzięki atrakcyjnym nagrodom finansowym, których pula to 64 000 złotych. Jest to inicjatywa Sponsora, grudziądzkiej firmy La Rive, jednego z największych w Europie producentów kosmetyków. Możliwość przywiezienia z imprezy konkretnej kwoty z kolei przyciągnęła na listy startowe zawodników mających szanse na osiągnięcie bardzo dobrych wyników sportowych. Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja na trasach pomiędzy nazwiskami znaczącymi dużo w świecie triathlonu amatorskiego.

Organizatorzy – Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu i grudziądzki pasjonat triathlonu Marcin Fischer zapewniają, że pozytywnych emocji nie zabraknie.

Dobra atmosfera

– Wierzymy, że atrakcyjne nagrody finansowe, bogate pakiety startowe, w których uczestnicy znajdą odzież sportową (kurtki wiatrówki i klapki) oraz możliwość oglądania z bliska wymagającej rywalizacji sportowej przyciągną do grudziądzkiego Rudnika zarówno sportowców jak i wielu kibiców – mówi dyrektor MORiW Grudziądz Izabela Piwowarska. – Mamy ambicję stać się znaczącą imprezą na i tak już bogatej mapie triathlonowej północnej Polski. Chcemy to uzyskać zarówno wysokim poziomem sportowym jak i staraniami organizacyjnymi, dla których dla nas w centrum zawsze jest zawodnik. Wierzymy, że przy wsparciu lokalnego samorządu i biznesu uda nam się to osiągnąć.

II Triathlon La Rive Grudziądz to impreza odbywająca się w ramach święta miasta, tj. organizowanego w dniach 16 – 18 czerwca Jarmarku Spichrzowego, objęta patronatem Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego.

Zapisy: www.grudziadztriathlon.pl

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X