Wiadomości

GIT Chodzież 2020 – zapisy od 27 listopada!

W przyszłorocznym cyklu Garmin Iron Triathlon zawodnicy ponownie będą mogli wystartować w Chodzieży. Ze względu na wieloletnią tradycję, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych lokalizacji na triathlonowej mapie Polski! Start zapisów już dzisiaj. 

W nadchodzącym sezonie Chodzież po raz kolejny stanie się częścią cyklu Garmin Iron Triathlon.  Zawody odbędą się 9 sierpnia 2020.

Wyjątkowa trasa

Śmiało można powiedzieć, że dla wielu zawodników Chodzież jest jednym z najważniejszych miejsc. Bogata historia triathlonowych zmagań, doskonały odcinek pływacki, sprawdzona trasa rowerowa i biegowa oraz komfortowa strefa zmian, sprawiają, że jest to stały punkt w kalendarzu startowym.

GIT Chodzież

Zobacz też:

Enea Bydgoszcz Triathlon prężnie się rozwija


Etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Chodzieskim. Trasa kolarska zostanie poprowadzona drogą wojewódzką numer 193 w stronę miejscowości Pietronki. Na końcu zawodnicy będą musieli pokonać pętlę biegową. Ona zostanie wytyczona wokół Jeziora Chodzieskiego. Meta i strefa zmian będą znajdować się na boisku przy ul. Staszica w Chodzieży.

Malownicza Wielkopolska

Chodzież to zielony zakątek Wielkopolski. Leży w północnej części tego województwa. Przez miasto przebiegają ważne szlaki komunikacyjne, m.in. trasa kolejowa łącząca Śląsk z Wybrzeżem. Miejscowość i jej najbliższa okolica określana jest mianem „Chodzieskiej Szwajcarii”. Ze względu na to, że łączy w sobie widoki niemal jak z Podhala z pejzażem pradolin wielkopolskich rzek. Dzięki temu okolica została wpisana w obszar chronionego krajobrazu. Przez Wysoczyznę Chodzieską przebiega szlak wzniesień, którego kulminacją jest Gontyniec (192m n.p.m.). Jest najwyższym szczytem Północnej Wielkopolski. W granicach miasta leżą, aż trzy jeziora: Strzeleckie, Chodzieskie (Miejskie) i Karczewnik.

Planowane dystanse

Podczas zawodów Garmin Iron Triathlon Chodzież 2020, triathloniści rywalizować będą na trzech dystansach: 1/2 IM, 1/4IM oraz niezwykle popularnej 1/8 IM. Na każdym z dystansów można wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie triathlonowej. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci Garmin Kids. W nich najmłodsi będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

GIT Chodzież

Czytaj też:

Robert Gudowski: Inspiracją dla Karkonoszmana był Norseman

Rozpoczęcie zapisów!

Zapisy na Garmin Iron Triathlon w Chodzieży uruchomione zostaną w środę 27 listopada o godz. 12:00 na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl. Tradycyjnie dla osób startujących w więcej, niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Pre-zapisy na Garmin Iron Triathlon Chodzież 2020 dla zawodników, którzy startowali już w tej lokalizacji,  ruszyły w poniedziałek 25 listopada o godzinie 9:00. Trwają do środy 27 listopada do 10:00. Na triathlonistów, którzy skorzystają z tej opcji, oprócz gwarancji miejsca na liście startowej, czeka specjalna cena obniżona o 20 złotych w stosunku do pierwszego progu opłat.

materiały prasowe

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X