Wiadomości

GIT 2024 – odsłona druga w Płocku

Cykl Garmin Iron Triathlon w 2024 roku zostaną rozegrane aż w 12 lokalizacjach. Nie mogło zabraknąć wśród nich perły Mazowsza, czyli Płocka. To miasto jest gospodarzem cyklu nieprzerwanie od 2017 roku. Ta kultowa lokalizacja stanie się areną triathlonowych zmagań już 19 maja 2024 roku.

Zawodnicy, którzy zdecydują się na start podczas Garmin Iron Triathlon Płock 2024 będą mieli do wyboru trzy dystanse: 1/2 IM (1,9 km – 90 km – 21,1 km), 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,5 km) i 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Najkrótszy z dystansów jest dostępny dla osób powyżej 14 roku życia!

Legendarne schody

Trasa triathlonu rozpocznie się etapem pływackim na Zalewie Sobótka. Następnie na zawodników będą czekać legendarne schody prowadzące do strefy zmian T1, znajdującej się na zjawiskowym Starym Rynku w Płocku. Warto zaznaczyć, że Płock jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie po pływaniu, będziecie mogli skorzystać ze strefy T0. Po zakończeniu pierwszej części triathlonu rozpocznie się etap kolarski, którego trasa prowadzić będzie drogą wojewódzką nr 562 w kierunku miejscowości Biskupice. Triathloniści będą mieli okazję podziwiać piękne krajobrazy i zmierzyć się z różnymi wyzwaniami na tej trasie. Etap biegowy będzie odbywał się na malowniczych uliczkach Starego Rynku w Płocku. Zawodnicy przebiegną obok takich miejsc jak Bazylika Katedralna czy Starokatolicki Kościół Mariawitów, dodających wyjątkowemu charakteru temu etapowi rywalizacji. Trasa biegu prowadzi również promenadą, skąd rozpościera się zachwycający widok na Wisłę – idealne miejsce do robienia epickich zdjęć. Finisz zawodów znajdować się będzie w centralnym punkcie Starego Rynku, tworząc niezapomnianą atmosferę i dając okazję kibicom na wspieranie ich na ostatnich metrach wyścigu.

Biegi dla juniorów

Imprezą towarzyszącą triathlonowi będzie rywalizacja biegowa dla najmłodszych – Garmin Junior. Starty dzieci i młodzieży cieszą się ogromną popularnością i wywołują wiele pozytywnych emocji. Zawody dla dzieci odbędą się na trzech dystansach uzależnionych od wieku uczestników. Dla najmłodszych do lat 7 dystans wynosi 200 metrów. Dla starszej grupy wiekowej, czyli dzieci w wieku od 8 do 11 lat, dystans wynosi 500 metrów, a dla najstarszych uczestników, w przedziale wiekowym 12-15 lat, będzie dwukrotnie dłuższy.

Zapisy na tą i inne lokalizację ruszą już 2 stycznia 2024 roku, o godzinie 12:00. Wszelkie informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie internetowej www.irontriathlon.pl.

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X