Wiadomości

Enea Ironman 70.3 Poznań. Trzecia Jerzyk. Dobry start Brembora

Jednym z głównych punktów zawodów w Poznaniu była rywalizacja kobiet i mężczyzn PRO. Na starcie zameldowali się m.in.: Tomasz Brembor, czy Agnieszka Jerzyk.

Dla zawodniczki trenującej pod okiem Pawła Barszowskiego to był treningowy start po powrocie z trzytygodniowego obozu w Sierra Nevada. Choć Agnieszka Jerzyk nie ukrywała, że mimo tego zamierza powalczyć o jak najlepsze miejsce.

Natomiast Tomasz Brembor jest tegorocznym mistrzem Polski na 1/2IM. Na początku lipca okazał się najszybszy podczas kultowych zawodów w Suszu.

Zwycięski Niemiec

Najlepiej dysponowany tego dnia był Wilhelm Hirsch, który po pływaniu objął prowadzenie, który wówczas wyprzedzał Tomasza Brembora o 35 sekund. Choć na etapie kolarskim Hirsch spadł na 4 miejsce, ale ostatecznie zameldował się na drugiej pozycji w T2. Na tamtym etapie rywalizacji Brembor był czwarty.

Na etapie biegowym Hirsch objął prowadzenie po pierwszych kilometrach i potem nie dał się nikomu dogonić. Ostatecznie wbiegł na metę, z czasem 3:36:17.

Drugie miejsce wywalczył jego rodak, Christoph Mattner (3:40:25).

Trzeci był Thomas Davis (3:40:43).

TOP5 mężczyzn PRO

  1. Wilhelm Hirsch (GER) – 3:36:17
  2. Christoph Mattner (GER) – 3:40:25
  3. Thomas Davis (GBR) – 3:40:43
  4. Sebastian Norberg (SWE) – 3:41:29
  5. Bastian Peitersen (DEN) – 3:43:46

Brembor siódmy

Tomasz Brembor wbiegł na siódmej pozycji, pokonując trasę w 3:44:24.

Na pewno towarzyszy niedosyt. To jest jeden z moich gorszych sezonów, także to są ostatnie zawody w tym sezonie. Trzeba trochę odpocząć – przyznał Tomasz Brembor, w rozmowie z TriathlonLife.pl po zawodach.

Trzecie miejsce Jerzyk

Ostatecznie najszybszą zawodniczką była Leonie Konczalla. Niemka wbiegła na metę, z czasem 4:05:54. Wyprzedziła Elisabettę Curridori o 4:25. Z dobrej strony pokazała się też Agnieszka Jerzyk, która pokonała trasę w 4:13:41.

Wcześniej kontuzjowana nowa wytrzymała, z czego się cieszę. Ogólnie dzisiaj przecierpiałam ten start. Jednym z sukcesów tych zawodów jest to, że nie czułam bólu nogi, a drugi jest taki, że stanęłam na podium – mówi Agnieszka Jerzyk, w rozmowie z TriathlonLife.pl, po zawodach.

TOP5 kobiet PRO

  1. Leonie Konczalla (GER) – 4:05:54
  2. Elisabetta Curridori (ITA) – 4:10:19
  3. Agnieszka Jerzyk – 4:13:41
  4. Katharina Kruger (GER) – 4:21:45
  5. Anastacia Damm (DEN) – 4:27:05

Z Poznania rozmowy i foto – Marcin Dybuk
Opracował: Przemek Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X