Wiadomości

Enea Ironman 70.3 Gdynia. Kalb i Tschudi najszybszymi amatorami

Na połówce w Gdyni walczyli również amatorzy. Podobnie jak zawodnicy PRO, zmagali się z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Mimo, że przy brzegu woda nie wyglądała najgorzej, to za falochronem bujało tak, że ratownicy mieli problemy z utrzymaniem się na kajakach. Pływanie w takich warunkach było niebezpieczne, a przecież najważniejsze jest bezpieczeństwo triathlonistów. Dlatego organizatorzy pierwszy raz w historii gdyńskiej imprezy odwołali część pływacką.

Więc amatorzy byli wypuszczani z rowerami ze strefy zmian co pięć sekund.

Mocny Kalb

Już od początku tego wyścigu w ograniczonej formule prym wiódł Michael Kalb. Reprezentant Niemiec prowadził po pierwszej części kolarskiej, choć przy zjeździe do strefy zmian ustępował Martinowi Helcelowi o prawie półtorej minuty. Mimo tego Niemiec nie dawał za wygraną i dogonił rywala już na pierwszych kilometrach biegu.

Od tego momentu nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i wbiegł na metę, z czasem 3:23:10. Wyprzedził Martina Helcela o prawie sześć minut. Na trzecim miejscu zawody zakończył Maciej Skórnicki (3:32:03).

Trudno ocenić ten start. To bardziej była treningowa zakładka, ponieważ mieliśmy specyficzną sytuację. Było dużo wyprzedzania, ponieważ nie ruszyliśmy według kategorii wiekowych, czy osiąganych wyników na rowerze, tylko przypadkowo. Były przygody, bo dwa razy spadł mi łańcuch, ale cieszę się, że odbyła się jakakolwiek rywalizacja – przyznał na mecie Tomek Spaleniak w rozmowie z TriathlonLife.pl, kończąc na czwartym miejscu.

TOP5 mężczyzn AG OPEN

  1. Michael Kelb (GER) – 3:23:10
  2. Martin Helcel (CZE) – 3:29:00
  3. Maciej Skórnicki – 3:32:03
  4. Tomek Spaleniak – 3:32:34
  5. Dawid Jankowski – 3:33:59

Rywalizacja kobiet

Najszybszą zawodniczką okazała się Moniak Tschudi. Szwajcarka zameldowała się na mecie, z wynikiem 4:09:16. Wyprzedziła Polki: Gabrielę Kaczkę (4:09:44) oraz Wiktorię Gibiec-Opyrchał (4:12:11).

TOP5 kobiet AG OPEN

  1. Monika Tschudi (SUI) – 4:09:16
  2. Gabriela Kaczka – 4:09:44
  3. Wiktoria Gibiec-Opyrchał – 4:12:11
  4. Ewa Urbańska – 4:13:22
  5. Paulina Prugar-Fukowska – 4:15:31

Przemek Schenk, Marcin Dybuk
foto: Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X