Dobre starty Polaków w MŚ w aquathlonie

W Hiszpanii zawodnicy walczyli w ramach mistrzostw świata w aquathlonie w AG, elicie, u-23 oraz juniorach. Na starcie zameldowało się dwóch Polaków.

Do Hiszpanii pojechali Jan Chrzanowski (elita, junior) oraz Grzegorz Zgliczyński (M55-59). Mimo że było ich jedynie dwóch, to dostarczyli dużo emocji kibicom.

Wygrana Hiszpana

W El Anillo-Extremadura najszybszym zawodnikiem był David Castron Fajardo. Reprezentant Hiszpanii pokonał trasę w czasie 27:36. Tym samym okazał się lepszy od Słowaka Richarda Vargi o cztery sekundy. Podium uzupełnił drugi z Hiszpanów – Ander Noain Lacamara (28:16).

Chrzanowski poza TOP5 w juniorach

Jan Chrzanowski pokonał trasę w czasie 31:34. Tym samym został sklasyfikowany w elicie na 23 miejscu, a w kategorii juniorów zajął szóstą lokatę. Tak prezentują się jego liczby:

Pływanie – 12:23
T1 – 1:28
Bieg – 17:42
Finisz – 31:34

Rywalizacja kobiet

Najszybszą z Pań była Margot Garabedian. Reprezentantka Francji zameldowała się na mecie z wynikiem 31:41. Podium uzupełniły Sara Perez Sala (32:01) oraz Margareta Vrablova (32:10), która też wygrała w kategorii juniorek. Wśród zawodniczek nie startowała żadna Polka.

Zgliczyński wygrywa w AG

Powody do radości może mieć Grzegorz Zgliczyński. W kategorii M55-59 okazał się najszybszym zawodnikiem, pokonując trasę z wynikiem 34:25.