Wiadomości

Cross Duathlon Gdańsk. Podopieczni Moniki Smaruj dyktowali warunki

Powróciła w odświeżonej odsłonie znana i lubiana impreza, która zazwyczaj odbywała się jesienią. Zawodnicy mieli okazję rywalizować w ramach Cross Duathlon Gdańsk, przemierzając leśne ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Gdańskie zawody w tym roku stanowią idealne przetarcie przed przyszłotygodniowymi mistrzostwami Polski w duathlonie, w Rumi. Dodatkowo organizatorzy postarali się, aby stawka tych zmagań była wysoka. Przygotowano nagrody finansowe dla trzech najlepszych zawodniczek i zawodników w kategorii Open w wysokości: I miejsce – 800 PLN, II miejsce – 600 PLN, III miejsce – 400 PLN. Dodatkowo, oprócz zwyczajowych, pamiątkowych medali, które otrzymywali wszyscy uczestnicy, wyróżnieni specjalnymi statuetkami zostali najlepsze panie i najszybsi panowie w kategoriach wiekowych: 18-29; 30-39; 40-49; 50-59; 60+!

Zawodnicy mieli do pokonania 5 km biegu / 16 km jazdy na rowerze / 5 km biegu. Wśród faworytów wymieniano takie osoby jak: Jan Chrzanowski, Marta Łagownik, Michał Czapiński, czy Łukasz Sosnowski. Planował start też Bartosz Banach, który w przeszłości wygrywał te zawody w latach 2018 i 2019, ale na drodze stanęły problemy zdrowotne.

Świetnie, że wróciły zawody. W tym roku przeniesione na wiosnę, więc żałuję, że nie mogę wystartować, ale jeszcze nie pozwala mi na to stan po operacji kolana – przyznawał Bartosz Banach, dla TriathlonLife.pl.

Dobry start Chrzanowskiego

Jan Chrzanowski może zaliczyć start w Gdańsku do udanych. Zawodnik Trójmiejskiej Akademii Triathlonu pokonał trasę, z czasem 1:22:04.

Pozytywnie oceniam start. Pierwszy bieg był kontrolowany, nie był wymagający. Na rowerze trasa była bardziej techniczna, niż się spodziewałem. Był jeden fragment, gdzie było wąsko i dużo błota oraz jeden podjazd. Od połowy dystansu miałem problem z przednim kołem, bo zaczynało mi się odpinać. Trzecią pętlę jechałem z odpiętym kołem i się zastanawiałem, czy zejść i dopiąć, bo czułem, że mi lata. Stwierdziłem, że chyba lepiej utrzymać prowadzącego. Udało się do ostatniego zjazdu, gdzie na błocie po prostu się przewróciłem, bo trochę straciłem kontroli nad rowerem, ale potem było dobrze – opowiadał Jan Chrzanowski, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Wyprzedził Bartosza Kotłowskiego o 1:04. Na trzecim miejscu zmagania skończył Tomasz Drop (1:23:38).

TOP5 mężczyzn

  1. Jan Chrzanowski – 1:22:04
  2. Bartosz Kotłowski – 1:23:08
  3. Tomasz Drop – 1:23:38
  4. Paweł Makowski – 1:26:57
  5. Michał Czapiński – 1:28:41

Udany debiut w Cross Duathlonie Gdańsk

Najszybszą zawodniczką była reprezentantka Trójmiejskiej Akademii Triathlonu, Marta Łagownik. Pokonanie trasy zajęło jej 1:36:29.

Pierwszy raz startowałam tutaj i nie wiedziałam, czego się spodziewać. Trochę się bałam, bo niby znam lasy, ale jednak nie wiem, jak dokładnie prowadziła ta trasa. Jestem pozytywnie zaskoczona – przyznawała Marta Łagownik, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Podium uzupełniły Justyna Nowodworska (1:45:15) oraz Lucyna Pastor (1:49:45).

TOP5 kobiet

  1. Marta Łagownik – 1:36:29
  2. Justyna Nowodworska – 1:45:15
  3. Lucyna Pastor – 1:49:45
  4. Beata Jarmołowicz – 1:58:50
  5. Teresa Płotkowiak – 2:06:17

Przemek Schenk, Marcin Dybuk
foto: Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X