Wiadomości

Ciekawa inicjatywa Fundacji zostanę Ironmanem albo chociaż pół

W ramach Integracyjnych Mistrzostw Polski Sztafet w paratriathlonie niedawno powstała fundacja założona przez Jarosława Matusiewicza wystawi dwie sztafety.

To będzie wyzwanie dla niedawno założonej Fundacji zostanę Ironmanem albo chociaż pół. Założyciel Jarosław Matusiewicz nie ukrywa ekscytacji przed tym projektem.

W ubiegłym roku bawiliśmy się świetnie, obserwując zmagania dwóch zawodników z Zespołem Downa – Bartosza pływaka i Dominika  biegacza, którzy wraz z Olą Kiedą stanęli na podium, zdobywając tytuł mistrzowski. W tym roku podkręcamy emocje. Nasza nowo powstała Fundacja wystawia dwie sztafety i przyjaciele Dominik i Bartek stają do rywalizacji – mówi założyciel Fundacji, Jarosław Matusiewicz.

Składy sztafet

Oprócz Dominika Ulatowskiego i Bartosza Matusiewicza oraz ponownie Oli Kiedy, na trasie zobaczymy triathlonistów Edytę Litwiniuk, Radka Bedyńskiego oraz koszykarza Michała Gabińskiego.

Pierwsza drużyna: Edyta Litwiniuk, Radek Bedyński, Dominik Ulatowski.

Jestem na maksa wdzięczna, że mogę być częścią tak wspaniałego Teamu. Uwielbiam wyzwania, a start w sztafecie w pływaniu takim niewątpliwie będzie. Mam nadzieję, że chłopcy będą zadowoleni z mojego występu. Trzymajcie za nas kciuki – mówiła podekscytowana Edyta Litwiniuk.

Druga drużyna: Aleksandra Kieda, Bartosz Matusiewicz, Michał Gabiński.

Zgodziłam się, ponieważ warto wspierać takie inicjatywy i pokazać, że triathlon jest dla każdego. Każdy mimo ograniczeń może wystartować. Dodatkowo dołożenie czegoś od siebie w sztafecie cieszy ogromnie. Rok temu poznałam chłopaków i bez wahania w tym roku znów potwierdziłam obecność w ich drużynie – przyznaje Aleksandra Kieda.

Jarosław Matusiewicz przyznał też, że nikogo nie trzeba było długo namawiać. Wszyscy od razu potwierdzili udział w tym przedsięwzięciu.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X