Wiadomości

Challenge Gdańsk. Kacper Stępniak dokłada kolejną wygraną. Świetny wyścig Jerzyk

Nieodłącznym elementem Challenge Gdańsk jest walka na 1/2IM. W rywalizacji mężczyzn PRO jednym z faworytów był Kacper Stępniak, natomiast u Pań Agnieszka Jerzyk.

Zawodnik trenujący pod okiem Zbigniewa Gucwy w ostatnich tygodniach notuje znakomite wyniki. Kilka dni temu nie tylko wygrał w Ironman 70.3 Warsaw, ale ustanowił nowy rekord Polski na połówce.

Zwycięstwo smakuje niesamowicie, szczególnie że w Warszawie dopisała atmosfera. Dopingowała masa kibiców. To było coś wyjątkowego – mówił po tamtym starcie Kacper Stępniak, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Oprócz Stępniaka na starcie stawili się tacy zawodnicy jak m.in.: Piotr Ławicki, czy Ognjen Stojanovic.

Wygrana Stępniaka

Kacper Stępniak zanotował kolejną wygraną w sezonie. Tym razem objął prowadzenie na początku trasy kolarskiej i od tamtego momentu nie dał się już nikomu dogonić. Ostatecznie wbiegł na metę, z wynikiem 3:44:25.

Dzisiaj lepiej czułem się na biegu niż w Warszawie mimo znowu topniejącej przewagi. Gdyby nawet mnie wyprzedzili, byłbym z siebie zadowolony – krótko podsumował Kacper Stępniak w rozmowie z TriathlonLife.pl. Cała rozmowa z zawodnikiem wkrótce na stronie.

Podium uzupełnili Ognjen Stojanovic (3:45:11) oraz Marcel Bolbat (2:45:18).

TOP5 mężczyzn PRO

  1. Kacper Stępniak – 3:44:25
  2. Ognjen Stojanovic (SRB) – 3:45:11
  3. Marcel Bolbat (GER) – 3:45:18
  4. Menno Koolhaas (NED) – 3:46:11
  5. Bastian Peitersen (DEN) – 3:49:41

Rywalizacja kobiet PRO zapowiadała się również ciekawie. Na starcie meldowały się m.in.: Agnieszka oraz Marta Łagownik. Choć miały trudne rywalki, w postaci chociażby Anne Reischmann.

Zwycięstwo Niemki

Najszybszą zawodniczką była Anne Reischmann. Reprezentantka Niemiec pokonała trasę w 4:12:58. Wyprzedziła Agnieszkę Jerzyk o 1:34.

To niesamowite uczucie, kiedy dziecko kibicuje na trasie. Obiecałam Kasi, że będę bawić się z nią po zawodach na plaży i będziemy pływać. W końcu mam, czego chciałam. Zajęłam miejsce na podium, z czego bardzo się cieszę, to jeszcze towarzystwo rodziny – mówiła Agnieszka Jerzyk, w rozmowie z TriathlonLife.pl. Wkrótce cała rozmowa z zawodniczką na stronie.

Trzecia była Daniela Kleiser (4:14:51). Na wysokim czwartym miejscu skończyła wyścig Marta Łagownik, z wynikiem 4:18:31.

Zdecydowanie czwarte miejsce wzięłabym w ciemno przed zawodami. Obstawiałam TOP5, także jestem zadowolona – krótko mówiła Marta Łagownik, w rozmowie z TriathlonLife.pl. Wkrótce cała rozmowa z zawodniczką na stronie.

TOP5 kobiet PRO

  1. Anne Reischmann (GER) – 4:12:58
  2. Agnieszka Jerzyk – 4:14:32
  3. Daniela Kleiser (GER) – 4:14:51
  4. Marta Łagownik – 4:18:31
  5. Megan McDonald (GBR) – 4:23:20

Przemek Schenk
rozmowy na miejscu i foto: Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X