Wiadomości

77 tysięcy złotych do podziału w La Rive Triathlon Grudziądz

Trwają zapisy na trzecią edycję La Rive Triathlon Grudziądz. Impreza na dobre rozgościła się kalendarzu imprez triathlonowych regionu, a tegoroczna edycja dzięki rekordowym nagrodom finansowym zapowiada się niezwykle interesująco.

Finansowe gratyfikacje dla najlepszych, których łączna pula wyniesie 77.000 zł, możliwe dzięki wsparciu sponsora tytularnego, firmy La Rive produkującej na międzynarodowe rynki perfumy i kosmetyki to duży magnes dla zawodników, ale nie jedyny atut imprezy. Uczestnicy poprzednich edycji chwalą zarówno bogaty pakiet startowy jak i bardzo szybką trasę rowerową, oraz klimat – mimo iż o imprezie jest coraz głośniej, organizatorzy zachowują kameralny vibe zawodów, w których centrum jest zawodnik.

Indywidualnie i w sztafecie

III La Rive Triathlon Grudziądz odbędzie się 16 czerwca w grudziądzkim Rudniku – to miejski ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem otoczonym lasem, z nieodległą trasą średnicową po której wyznaczono wspomniany już szybki etap rowerowy. Ściganie zaplanowano na dystansach ¼, 1/8 IM, oba dystanse można pokonać też w sztafecie.

– To nasz ukłon dla tych, którzy jeszcze nie czują się na siłach, aby zmierzyć się z triathlonem – mówi Izabela Piwowarska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu, który jest organizatorem imprezy. – Zależy nam, aby zachęcić do jego uprawiania kolejne osoby – być może start w sztafecie będzie pierwszym krokiem, by doskonalić się w kolejnych dwóch dyscyplinach i w końcu stanąć na starcie Ironmana.

Jeszcze więcej niespodzianek

Imprezie patronuje Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. Odbywa się ona w czasie Jarmarku Spichrzowego czyli corocznego święta miasta. Organizatorzy przy wsparciu sponsorów zapowiadają jeszcze wiele niespodzianek i atrakcji, ale jak to z niespodziankami – kolejne karty odkryjemy później.

Zapisy: indywidualne: https://zapisy.sts-timing.pl/968/     

sztafety: https://zapisy.sts-timing.pl/968/sztafeta/

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X