Wiadomości

Udane starty Fundacji zostanę Ironmanem albo chociaż pół

Niedawno powstała fundacja założona przez Jarosława Matusiewicza wystawiła dwie sztafety w ramach Integracyjnych Mistrzostw Polski Sztafet w paratriathlonie.

Fundacja zostanę Ironmanem albo chociaż pół na zawodach w Białymstoku wystawiła dwie sztafety:

Pierwsza drużyna: Edyta Litwiniuk, Radek Bedyński, Dominik Ulatowski.

Jestem na maksa wdzięczna, że mogę być częścią tak wspaniałego Teamu. Uwielbiam wyzwania, a start w sztafecie w pływaniu takim niewątpliwie będzie. Mam nadzieję, że chłopcy będą zadowoleni z mojego występu. Trzymajcie za nas kciuki – mówiła podekscytowana Edyta Litwiniuk przed zawodami.

Druga drużyna: Aleksandra Kieda, Bartosz Matusiewicz, Michał Gabiński.

Zgodziłam się, ponieważ warto wspierać takie inicjatywy i pokazać, że triathlon jest dla każdego. Każdy mimo ograniczeń może wystartować. Dodatkowo dołożenie czegoś od siebie w sztafecie cieszy ogromnie. Rok temu poznałam chłopaków i bez wahania w tym roku znów potwierdziłam obecność w ich drużynie – przyznaje Aleksandra Kieda.

Udane starty sztafet

W Białymstoku było upalnie, woda w Stawach Dojlidzkich miała 26 stopni, dlatego pianki były niedozwolone. W czterodrużynowej rywalizacji obie drużyny z ramienia fundacji zajęły dwa pierwsze miejsca. Wygrała sztafeta w składzie: Bartosz Matusiewicz, Aleksandra Kieda, Michał Gabiński (1:23:50).

Drugą drużyną byli: Dominik Ulatowski, Edyta Litwiniuk, Radosław Bedyński (1:25:38).

Wszystko zagrało. Uczestnicy naszych dwóch sztafet stawili się w zdrowiu gotowi do walki i dobrej zabawy. Do końca nie wiedzieliśmy, która ze sztafet ma większe szanse. Na mecie stawiły się z różnicą czasu poniżej dwóch minut. Najważniejsi uczestnicy tego wydarzenia, sportowcy z Zespołem Downa – Dominik lekkoatleta i Bartek pływak – byli przeszczęśliwi,  stojąc na podium z doświadczonymi zawodnikami, odbierając srebro i złoto MP. Bartek Matusiewicz startował również indywidualnie w paratriathlonie i wrócił ze złotym medalem MP w kategorii – mówił zadowolony Jarosław Matusiewicz, założyciel fundacji.

materiały prasowe

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X