Wiadomości

Udane rozpoczęcie sezonu Pauliny Klimas

Przez dłuższy czas przygotowywała się w Hiszpanii do sezonu 2024. Start w Nowej Zelandii był pierwszym sprawdzianem formy Pauliny Klimas.

W ramach Pucharu Świata Napier Polka rywalizowała z takimi zawodniczkami jak: Ainsley Thorpe, Sophie Linn, czy Gina Sereno. Na kilkanaście godzin przed startem udało nam się skontaktował z trenerem Pauliny, który dzielił się nastawieniem przed rozpoczęciem sezonu przez zawodniczkę.

Chciałbym, by mogła wystartować w pełni zdrowiu od dłuższego czasu w końcu. Jak będzie,  to zobaczymy, bo nie łatwo startuje się już w połowie lutego na wysokich obrotowych, ponieważ czeka ją jeszcze sporo pracy w tym sezonie. Do tego sezonu Paulina szykowała się teraz dłuższy czas w Hiszpanii, gdzie jestem zadowolony z jej treningów. Zobaczymy, jak mocno tak długa podróży oddziała na jej start. Nie ukrywamy, że nadal głównym celem na ten rok jest kwalifikacja olimpijska, dlatego nie odpuszczamy – mówił Mateusz Kaźmierczak, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Wygrana Australijki

Najszybszą zawodniczką okazała się Sophie Linn. Reprezentantka Australii pokonała trasę w 56:35. Udało się jej wyprzedzić Sophie Alden o osiem sekund. Trzecia na mecie zjawiła się Olivia Mathias (56:44).

TOP5 kobiet

  1. Sophie Linn (AUS) – 56:35
  2. Sophie Alden (GBR) – 56:43
  3. Olivia Mathias (GBR) – 56:44
  4. Melanie Santos (POR) – 57:04
  5. Zsanett Kuttor-Bragmayer (HUN) – 57:14

Klimas tuż za TOP10

Paulinie Klimas pokonanie trasy zajęło 57:38, co uplasowało Polkę na 11 miejscu.

Mocne pływanie, jeszcze lepszy rower z samotnym dojazdem do pierwszej grupy i mini zgonik na bieganiu! Koncert błędów i poradnik jak nie robić stref zmian kosztowały mnie parę miejsc na mecie, ale taki jest sport, a w szczególności pierwsze starty! Jestem z siebie dumna tak po prostu, że nie oglądałam się za siebie i zaryzykowałam z dojazdem do pierwszej grupy. Dumna, że poradziłam sobie sama na drugim końcu świata i dumna, że w zaledwie 3 noce przystosowałam się do zmiany strefy czasowej (12h) – dzieliła się przemyśleniami Paulina Klimas za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Rywalizacja mężczyzn

Najszybszym zawodnikiem okazał się Callum McClusky (49:41), któremu udało się wyprzedzić Haydena Wilde’a o sześć sekund. Trzeci był Alberto Gonzalez Garcia (49:49).

TOP5 mężczyzn

  1. Callum McClusky (AUS) – 49:41
  2. Hayden Wilde (NZL) – 49:47
  3. Alberto Gonzalez Garcia (ESP) – 49:49
  4. Shachar Sagiv (ISR) – 49:50
  5. Dylan McCullough (NZL) – 49:52

Przemek Schenk
foto: World Triathlon

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X