Wiadomości

#TRIpytania do mistrzyni świata. Taktyczny majstersztyk

Przemysław Schenk: Jak wrażenia po zdobyciu Mistrzostwa Świata w aquathlonie?
Alicja Ulatowska:
Cieszę się, bo wydaje mi się, że byłam dobrze przygotowana. Od początku chciałam ten wyścig rozegrać taktycznie. Kiedy wskoczyłam do wody, to się ustawiłam w nogach prowadzącej zawodniczki. Płynęłam, jako druga aż do wyjścia z wody. Na biegu podobnie byłam za plecami Węgierki. Czekałam na odpowiedni moment, żeby zaatakować. Taka była taktyka. Wierzę w mocny finisz. Byłam pewna, że utrzymując tempo i plasując się w czołówce, to zwycięstwo będzie możliwe.

"W tym roku moje przygotowania zimowe znacznie różniły się od poprzednich. Niecały rok temu rozpoczęłam współpracę z profesjonalną firmą treningową TGU oraz z nowym szkoleniowcem, Luisem Miguelem Gomezem. Od tego czasu mój plan treningowy totalnie się zmienił". Czytaj więcej TUTAJ

Czy to jest już szczyt Twoich możliwości?
Nie spodziewałam się, że uda mnie się tak łatwo wygrać. Medal to była dla mnie miła niespodzianka. Styl w jaki zwyciężyłam, też mnie zaskoczył. Na biegu ani w wodzie nie cierpiałam. Czułam, że mogę finiszować w każdym momencie. Bardzo się cieszę, bo może to oznacza, że jestem w tak wielkiej formie, że nie mogę w to jeszcze uwierzyć. Te rezultaty są efektem mojej ciężkiej pracy na treningach.

 

Patrząc na ten występ, czy jest jeszcze coś do poprawy?
Na pewno do poprawy są strefy zmian. Mam trochę problemy z sprawnym zakładaniem butów. Mając mokre stopy średnio mi to wychodzi. Rozważam zmianę pianki, ponieważ w swojej czuje się niekomfortowo. Myślę, że ta droga, którą podążam jest właściwa. Na razie nie będę nic zmieniać w treningach. Będę kontynuować dotychczasową pracę.

Jakie są najbliższe plany. Kolejne starty czy odpoczynek?
Mój najbliższy start jest planowany w niedziele (5 maja 2019 – dop.red.). Wystartuje w Pucharze Świata w Madrycie. Nad następnymi startami będę się zastanawiać. Moim celem jest ciągły progres oraz poprawa wyników.  

Dziękuje za rozmowę oraz gratuluje.

Przemysław Schenk
foto materiały prywatne Alicji Ulatowskiej

 

Czytaj także:

#TRIpytania do Damentki po zdobyciu wicemistrzostwa: Miłe zaskoczenie

MŚ Pontevedra: Alicja Ulatowska mistrzynią, Kamil Damentka wicemistrzem

 

Wyniki kobiet (aquathlon: 1000 metrów pływania, 5 kilometrów biegu):

Wyniki kobiet U23:

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X