Wiadomości

Rodzinny weekend na sportowo w Chełmży

Po raz kolejny, w długi sierpniowy weekend, cykl LOTTO Triathlon Energy zawita do Chełmży. To będzie niezwykle ciekawa impreza. Oprócz historycznych zabytków, będziecie mogli chociażby odpocząć lub popływać w Jeziorze Chełmżyńskim. Będą także atrakcje sportowe dla najmłodszych.

Tegoroczny LOTTO Triathlon Energy w Chełmży rozpocznie długi sierpniowy weekend. To idealna okazja, by spędzić ten czas na sportowo w mieście o bardzo ciekawej historii. Szczególnie, że tegoroczne zawody to atrakcja także dla całych rodzin.

Zależy nam zawsze na tym, żeby zapewnić uczestnikom wiele atrakcji. Sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i zdrowie. Mam nadzieję, że zaszczepiamy pasje do niego u kolejnych osób. Dlatego też przy okazji zawodów triathlonowych organizujemy Energy KidsRun, zawody biegowe dla dzieci, które odbędą się na zabytkowym rynku w Chełmży. Wierzymy, że młodzież złapie smykałkę do sportu i wychowamy pokolenie „Ironmanów” – podkreśla dyrektor cyklu LOTTO Energy Adam Greczyło.

Formuła rywalizacji i przebieg trasy

Impreza w Chełmży odbędzie się na dwóch dystansach: 1/4 IM (950 metrów pływania – 45 kilometrów na rowerze – 10,5 kilometra biegu) oraz 1/8 IM (475 m – 22,5 km – 5,75 km).

Biuro i meta zawodów będą umiejscowione na zabytkowym rynku, a start na położonej nieopodal plaży miejskiej. Etap pływacki będzie przeprowadzony na Jeziorze Chełmżyńskim, następnie zawodnicy i zawodniczki przesiądą się na rowery i pojadą w kierunku Drzonowa. Pierwsze sto metrów etapu kolarskiego odbędzie się na zabytkowym bruku chełmżyńskiego Rynku. Tam też po przejechaniu wyznaczonego dystansu, zawodnicy zsiądą z rowerów i rozpoczną część biegową.

W tym roku trasa kolarska z uwagi na trwające remonty i zamknięcie ulicy Mickiewicza jest wyjątkowa. Na odcinku 700 m na ulicy Polnej zawodnicy napotkają wahadłowy ruch pojazdów po drugim pasie. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu, Komendzie Wojewódzkiej Policji oraz Zarządowi Dróg Wojewódzkich za przychylne spojrzenie na nasze zawody i wypracowanie kompromisowych rozwiązań pod kątem inżynierii ruchu – kontynuuje dyrektor zawodów.

Pętla biegowa będzie poprowadzona nad jeziorem, między innymi przez pomost na drugą stronę miasta. Nie zabraknie na niej pięknych widoków.

W sobotę 12 sierpnia o godz. 17.00 rozpocznie się oficjalny objazd trasy kolarskiej, start spod strefy zmian w Rynku. W niedzielę o godz. 7.00 rozpocznie działalność biuro zawodów, a starty rozpoczną się odpowiednio o 9.00 (dystans 1/4) oraz 9.30 (1/8). Dzieci pobiegną o 12:15 na dystansach od 200 do 1.000 m.

Przedostatni przystanek cyklu

LOTTO Triathlon Energy w Chełmży to już przedostatni etap tegorocznego cyklu. Finał zostanie rozegrany 27 sierpnia w Mrągowie. Zapisy trwają i są dostępne tutaj: https://www.timerecords.pl/application/event/card/6

Po finałowych zawodach zostanie podsumowana klasyfikacja generalna cyklu. Na zwycięzców czekają szwajcarskie zegarki od BALL Watch Poland – zegarek BALL Fireman nakręca się automatycznie od ruchu ręki!

Zegarki trafią do najlepszej kobiety i mężczyzny na dystansie 1/4 i 1/8. Aby zostać sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej należy ukończyć trzy imprezy na danym dystansie.

materiały prasowe

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X