Młodzież w duathlonowej rywalizacji

O medale mistrzostw Polski w duathlonie w Rumi rywalizowali również młodzicy, młodziczki, juniorzy młodsi oraz juniorki młodsze.

Niekorzystna aura oraz zimny wiatr towarzyszył również zmaganiom zawodników tych najmłodszych kategorii. Młodzicy oraz młodziczki (13-14 lat) mieli do pokonania 1,25 km biegu, 5,6 km jazdy na rowerze, 0,5 km biegu.

Igor Wereszczyński Mistrzem Polski

Najszybszym młodzikiem był Igor Wereszczyński. Pokonanie trasy zawodnikowi z Wrocławia zajęło 17:13. Minimalnie wyprzedził Mateusza Bąka oraz Wojciecha Sonnenberga.

Szybka Peszt

W rywalizacji młodziczek to Martyna Peszt najlepiej odnalazła się wśród panujących warunków, choć po pierwszym biegu plasowała się na trzecim miejscu. Mimo tego udało się jej odrobić straty i wbiegła na metę, z czasem 19:05. Wyprzedziła Natalię Salińską o 15 sekund. Natomiast brązowy medal MP młodziczek zdobyła Aleksandra Rumiejowska (19:27).

TOP5 młodziczek

1. Martyna Peszt – 19:05
  2. Natalia Salińska – 19:20
  3. Aleksandra Rumiejowska – 19:27
  4. Jadwiga Chećko-Zaremba – 19:46
  5. Julia Koper – 19:53

Natomiast juniorzy młodsi oraz juniorki młodsze mieli do pokonania 2,5 km biegu / 10,8 km jazdy na rowerze / 1,25 km biegu.

Szybki Serwiński

Najszybszym juniorem młodszym był Kacepr Serwiński. Zawodnik z Rzeszowa pokonał trasę w 29:56. Na drugim miejscu wyścig ukończył Adam Dąbrowski (30:17). Natomiast trzeci był Igor Mentel, z wynikiem 31:17.

Wygrana Gajdy

Wśród juniorek młodszych najlepsza była Martyna Gajda z Swim Tri Rzeszów. Zawodniczka z Dębicy zameldowała się na mecie, z czasem 34:14. To był o 11 sekund lepszy rezultat od Zofii Rosin. Natomiast trzecia była Julia Sikora (34:46).