Puchar Europy Juniorów. Wygrana Gajdy w Olsztynie

W Olsztynie juniorzy oraz juniorki rywalizowali w ramach Pucharu Europy. Na starcie zameldowała się liczna reprezentacja polskich zawodników.

Na starcie stanęli: Kuba Gajda, Karol Armuła, Kacper Serwiński, Jakub Suchan, Stanisław Ptaszyński, Wiktor Zasada, Jarosław Jankiewicz Delgado, Adam Dąbrowski, Jakub Maliszewski, Tymoteusz Jarząb, Igor Soborski, Mateusz Majak, Krzysztof Misztal, Alexander Lewandowski, Igor Mentel, Norbert Gorzeń, Michał Pisanko, Marek Smętek, Maciej Mazurkiewicz oraz Rafał Smętek.

Natomiast wśród juniorek rywalizowały: Martyna Gajda, Hanna Foltyniewicz, Joanna Pietruszyńska, Julia Sikora, Karolina Szalast, Olga Sawicka, Zofia Rosin, Aleksandra Duban, Amelia Górska.

Wysoka forma Gajdy

Świetną dyspozycję pokazał już po raz kolejny w tym sezonie Kuba Gajda, który kilka tygodni temu był najszybszy podczas MP w duathlonie w Rumi. Tym razem wygrał w Pucharze Europy Juniorów, wbiegając na metę, z czasem 55:45.

Myślę, że to jeden z najważniejszych moich osiągnięć w dotychczasowej karierze. Już na pierwszym kilometrze biegu czułem, że jestem w stanie wygrać i to się udało – mówił Kuba Gajda w rozmowie z Kamilem Gapińskim po starcie.

Polak wyprzedził Roya Barona z Izraela o 20 sekund. Trzecie miejsce wywalczył Oliver Conway, pokonując trasę w 56:26.

Tuż za TOP3

Karol Armuła wbiegł na metę, z czasem 56:41, co dało mu czwartą pozycję.

Polacy w TOP10

W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze trzej polscy zawodnicy. Jakub Suchan, pokonując trasę w 56:59, skończył na siódmej pozycji.

Pływanie – 9:42

T1 – 1:04

Rower – 29:06

T2 – 00:30

Bieg – 16:37

Finisz – 56:59

Tuż za nim był Kacper Serwiński, któremu pokonanie trasy zajęło 57:08.

Pływanie – 10:02

T1 – 1:11

Rower – 29:05

T2 – 00:31

Bieg – 16:27

Finisz – 57:08

W czołowej 10 znalazł się też Stanisław Ptaszyński. Rezultat 57:20 dał mu dziesiąte miejsce.

Dobra Gajda

Najlepszą juniorką była Yeva Soroka, która wbiegła na metę, z czasem 1:03:13. Wyprzedziła Sonjię De Koning (1:04:11) oraz Liis Kapten (1:04:22).

Natomiast najszybszą z Polek była Martyna Gajda, której pokonanie trasy zajęło 1:04:51. Zajmując piąte miejsce, tracąc do zwyciężczyni 1:38.

Polka w TOP10

W czołówce znalazła się też Hanna Foltyniewicz. Pokonała trasę w 1:05:39. To dało polskiej juniorce 9 miejsce.

Pływanie – 11:22