Wiadomości

LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE: Rewanż za ubiegły rok

Kacper Stępniak, Ognjen Stojanovic i Marcel Bolbat to faworyci niedzielnej rywalizacji w LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE na dystansie średnim. Ciekawostką jest fakt, że cała trójka stanęła na podium przed rokiem.  

Kacper Stępniak wystartuje w niedzielę z numerem 1. Przez wielu uznawany jest za faworyta LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE. I nie ma co się dziwić, tym bardziej, że przed tygodniem zajął trzecie miejsce w IRONMAN 70.3 w Warszawie. Przegrał z Casperem Stornesem z Norwegii i Jorikiem van Egdom. Z tym drugim o zaledwie 18 sekund. Holender dogonił go dwa kilometry przed metą. 

– Starałem się utrzymać jego tempo, ale zabrakło sił – powiedział na mecie Polak. 

Wiele wskazuje na to, że w niedzielę kolejna zacięta walka przed Stępniakiem. I to z podtekstem. Z numerem dwa startuje Ognjen Stojanovic, który przed rokiem w Gdańsku przegrał z Polakiem o zaledwie 46 sekund. Trzecie miejsce przypadło wtedy Marcelowi Bolbatowi, który był wolniejszy od Kacpra o kolejne siedem sekund. 

Dzisiaj lepiej czułem się na biegu niż w Warszawie mimo znowu topniejącej przewagi. Gdyby nawet mnie wyprzedzili, byłbym z siebie zadowolony – mówił Kacper Stępniak w 2023 roku.

Cała trójka triathlonistów dobiegł na metę z niespełna minutową różnicą. A Bolbat w tym roku w Gdańsku startuje z numerem trzy. Niewątpliwie zarówno Serb jak i Niemiec będą chcieli odbić sobie porażkę z Polakiem dwanaście miesięcy temu. A to zwiastuję emocje. Może ktoś jeszcze z pozostałych 15 zawodników PRO włączy się do walki o zwycięstwo. W Gdańsku bardzo lubi startować Bartosz Banach, który zna także smak zwycięstwa nad Bałtykiem. 

Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę, 16 czerwca. Rywalizacja rozpoczyna się o godzinie 8. Zwycięzcę poznamy około południa. 

Niezwykła sztafeta z Karasiem w składzie

Podczas niedzielnych zmagań warto zwrócić uwagę na sztafetę Para Sportowi PRO TEAM. W jej składzie pojedzie między innymi Sebastian Karaś (na zdjęciu poniżej), który wraca po dłuższej przerwie do regularnego startowania. Przed tygodniem na dystansie olimpijskim w stolicy Polski zajął trzecie miejsce. W swoich mediach społecznościowych sympatyczny triathlonista tak zapowiada niedzielny start. 

– Zawsze marzył mi się start w kategorii PRO w triathlonie. Jest to jedna z rzeczy na mojej liście w tym życiu, którą chciałbym odhaczyć. No i nie chodzi tutaj o samo wyrobienie licencji, bo jest to bardzo proste, ale bardziej o stwierdzenie, że rzeczywiście jestem w stanie nawiązać rywalizację na tym poziomie. Fajnie byłoby poczuć ten klimat od środka.  Kilka lat temu już byłem bliski podjęcia tej decyzji, jednak życie z dwójką małych szkrabów w domu bardzo szybko to zweryfikowało i zdecydowałem się zrobić krok w tył.  Powoli jednak wszystko wchodzi na dobre tory i od razu pojawia się Łukasz Głasek z propozycją startu z wybitnymi jednostkami z jego grupy w sztafecie LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE.  A więc mam zaszczyt wykonać pierwszy PRO krok z grupą Para Sportowi PRO TEAM. Jest to grupa zawodników z niepełnosprawnościami z potencjałem wzięcia udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich – pisze Karaś.

Skład ekipy

Pływanie Damian Perkowski – pływak z niepełnosprawnością intelektualną- wielokrotny medalista MP.

Rower: Sebastian Karaś – Na papierze pełnosprawny 🧐

Bieg: Kamil Grabowski, mistrz i rekordzista świata w biegu na 400m osób z zespołem Downa.

– Będziemy naciskać, więc niech inne sztafety w Gdańsku się szykują – twierdzi Sebastian Karaś. 

Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X