Marta Łagownik z wicemistrzostwem Europy

W tym roku notuje najlepsze wyniki w dotychczasowej karierze. Teraz Marta Łagownik dołożyła medal z imprezy międzynarodowej.

Podczas trwających multisportowych mistrzostwach Europy rozgrywanych w Belgii jedną z konkurencji był triathlon na średnim dystansie. W rywalizacji kobiet elity brała udział m.in.: Marta Łagownik. Podopieczna Moniki Smaruj w tym sezonie: była druga w Enea Ironman 70.3 Gdynia, została też mistrzynią Polski na 1/2IM, czy supersprincie. Została też wicemistrzynią Polski na dystansie olimpijskim.

Tym razem stanęła do rywalizacji o mistrzostwo Europy w triathlonie, gdzie konfrontowała się z m.in.: Diede Diederiks.

Wygrana Holenderki

Diede Diederiks potwierdziła, że nie bez przyczyny była uznawana za faworytkę, choć nie od początku prowadziła w stawce. Wyszła na prowadzenie na drugim okrążeniu trasy kolarskiej. Od tamtej pory nie dała się dogonić, wbiegając na metę, z czasem 4:11:05. Na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal, zameldowała się Marta Łagownik (4:14:24). Trzecia była Jenny Jendryschik, z wynikiem 4:16:30.

Dominacja Belgów

Najszybszym zawodnikiem był reprezentant Belgii – Louis Naeyaert, który wbiegł na metę, z czasem 3:45:47. Wyprzedził rodaków: Jonathana Wayaffe (3:46:23) oraz Dietera Comhaira (3:47:37).