Wiadomości

Marta Łagownik i Tomasz Brembor z mistrzostwem Polski na 1/2IM

Kultowe zawody w Suszu tym razem stały się też areną zmagań w ramach mistrzostw Polski. Z tego względu na starcie zameldowała się krajowa czołówka.

Do walki o medale mistrzostw Polski przystąpili m.in.: Sergiusz Sobczyk, Łukasz Kalaszczyński, Tomasz Marcinek, Tomasz Brembor, Tomek Spaleniak, czy Bartosz Banach. Wśród Pań startowały m.in.: Marta Łagownik, Ewa Bugdoł, Joanna Sołtysiak, czy Ewelina Wołos.

Pierwotnie miał być Poznań

Choć niestety nie brakowało zamieszania z organizacją mistrzostw Polski na 1/2IM, ponieważ pierwotnie zawodnicy mieli walczyć w Poznaniu. Z powodu zamknięcia kąpieliska na poznańskiej Malce ze względu na niewielkie zainteresowanie mieszkańców kąpielami w tym jeziorze oraz problemy z tym kąpieliskiem w zeszłym roku. Wówczas było nieczynne przez 60 dni z powodu kwitnących sinic. Zaznaczono, że mimo wykonywania zabiegów mających na celu poprawienie stanu wody, z każdym rokiem jest coraz gorzej.

Ostatecznie organizatorzy zawodów postanowili, że zawody zostaną skrócone do jednego dnia: 18 czerwca, a zawodnicy powalczą na jednym dystansie – 1/8IM.

Szukając rozwiązania, z myślą o Was i z szacunku do Waszego wysiłku, jaki włożyliście w przygotowanie do sezonu, wypracowaliśmy rozwiązanie, które mamy nadzieję spotka się z Waszym zrozumieniem i akceptacją. W tym roku musimy ograniczyć planowaną w Poznaniu rywalizację do jednego dnia tj. 18 czerwca oraz jednego dystansu – 1/8. Oczywiście zmaganiom dorosłych będzie towarzyszyć impreza Pho3nix Kids Triathlon. Opłata startowa w zawodach na dystansie 1/8 ustalona została na poziomie 150 zł dla zawodników indywidualnych i 299 PLN dla sztafet. Tak niską opłatę udało się wypracować dzięki zmianom organizacyjnym, w tym wytyczeniu nowej trasy rowerowej oraz ograniczeniu zawartości pakietu startowego – informowali organizatorzy za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dominacja Brembora

Udany wyścig zaliczył Tomasz Brembor, który już po pływaniu był drugi, ale na pierwszej pętli kolarskiej objął prowadzenie. Od tamtej pory nie dał się dogonić żadnemu z rywali i udało mu się wbiec na metę, z czasem 3:50:41. Walkę o drugie miejsce wygrał Tomasz Marcinek, z wynikiem 3:55:27. Na trzeciej pozycji wbiegł szczęśliwy Sergiusz Sobczyk.

ZAPRACOWAŁEM NA TO! Osiągnąłem coś o czym marzyłem całe swoje sportowe życie. Jestem z siebie dumny – pisał Sergiusz Sobczyk w mediach społecznościowych.

TOP5 mężczyzn

  1. Tomasz Brembor – 3:50:41
  2. Tomasz Marcinek – 3:55:27
  3. Sergiusz Sobczyk –
  4. Łukasz Kalaszczyński 4:00:45
  5. Jacek Jędrasiewicz – 4:00:58

Złoto Łagownik

Marta Łagownik zaliczyła kolejny znakomity wynik, tym razem wygrywając w Suszu, podczas mistrzostw Polski na połówce. Wbiegła na metę, z wynikiem 4:16:32. Wyprzedziła o ponad osiem minut Joannę Sołtysiak. Brązowy medal wywalczyła Ewa Bugdoł (4:33:57).

TOP5 kobiet

  1. Marta Łagownik – 4:16:32
  2. Joanna Sołtysiak – 4:24:56
  3. Ewa Bugdoł – 4:33:57
  4. Ewelina Wołos – 4:38:56
  5. Katarzyna Rumińska – 4:39:58

Przemek Schenk
foto: Sergiusz Sobczyk FB, Susz Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X