Ironman 70.3 Tallin. Polacy w TOP10 AG

Drugim akcentem rywalizacji w Tallinie była rywalizacja na 1/2IM. Nie zabrakło polskich akcentów.

– Pogoda na start wymarzona. 20 stopni, bez deszczu z lekkim wiatrakiem – relacjonowała Joanna Załubska, która kibicowała na trasie mężowi Jackowi.

Dla najlepszych zawodników danej kategorii wiekowej były przewidziane sloty na MŚ w Taupo w Nowej Zelandii w 2022 roku.

Świderski w TOP3

Najlepiej z polskich age grouperów zaprezentował się Andrzej Świderski, który w kategorii M35-39 zajął drugie miejsce. Pokonał trasę w czasie 4:19:17, tym samym tracąc do zwycięzcy tej kategorii 6:37.

Inni też w TOP10 kategorii

W M35-39 startował też Jacek Załubski. Ostatecznie skończył zmagania na szóstej pozycji. Zameldował się na mecie z wynikiem 4:30:42. Choć nie miał łatwo, ponieważ od drugiego kilometra trasy biegowej dopadały go skurcze w udzie. Jak przyznała Joanna Załubska, było ciężko, ale Jacek doszedł już do siebie po zawodach.

Jakub Pagórski zakończył zmagania w M25-29 na szóstej pozycji. Pokonanie trasy zajęło mu 4:28:11. Pozycję niżej w kategorii M40-44 zajął Piotr Kowalczyk, który z wynikiem 4:30:03 stracił do zwycięzcy kategorii ponad 30 minut.

O podium otarł się Adam Czajkowski, zajmując czwarte miejsce w M50-54. Pokonując trasę w 4:51:18, stracił do trzeciego Łotysza Gintsa Bukovskisa 5:25. W tej samej kategorii 10 miejsce zajął Edwin Osiecki z wynikiem 5:01:27.

Wśród kobiet w K30-34 Małgorzata Nowak zajęła piąte miejsce z wynikiem 4:48:37, a tuż za nią uplasowała się Natalia Bihun, notując gorszy czas o 4:19.

W kategorii wyżej Marta Kucmierz uplasowała się na piątej pozycji (5:13:19). Na trasie znajduje się jeszcze Beata Osiecka w kategorii K55-59.