Wiadomości

Inauguracja GIT 2024. Cykl zagości w Żyrardowie!

Inauguracja 13 edycji cyklu Garmin Iron Triathlon zostanie rozegrana w Żyrardowie! Wydarzenie odbędzie się 12 maja 2024 roku nad Zalewem Żyrardowskim. Będzie to niezwykłe otwarcie sezonu, a po ubiegłorocznym sukcesie trasy kolarskiej, spodziewana jest rekordowa frekwencja!

Żyrardów po raz kolejny będzie gospodarzem inauguracji cyklu Garmin Iron Triathlon. To piękne miasto położone w województwie mazowieckim już od 4 lat zyskuje coraz większą popularność w społeczności triathlonowej. Oprócz świetnych tras, przyciąga również bardzo ciekawą historią oraz unikatową architekturą.

W ramach zawodów z cyklu GIT triathloniści będą mieli do wybory trzy dystanse: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM, zarówno w startach indywidualnych, jak i w sztafecie składającej się z trzech osób. Niezależnie od poziomu zaawansowania, każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

Piękne trasy

Etap pływacki odbędzie się w Zalewie Żyrardowskim, który jest jednym z największych zbiorników wodnych w regionie. Start odbędzie się w formule rolling start, zapewniającej komfort, zwłaszcza dla debiutantów w triathlonie.

Tras kolarska, która była hitem poprzedniej edycji, sprzyja biciu rekordów. Poprowadzona zostanie w całości po terenach powiatu żyrardowskiego i charakteryzuje się doskonałej jakości asfaltem, niewielkimi wzniesieniami i małą ilością zakrętów. Na zakończenie zawodnicy będą mieli do pokonania pętlę biegową w okolicach Zalewu.

Nagrody dla finiszerów

Podczas cyklu Garmin Iron Triathlon w 2024 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nagrodzeni zostaną najlepsi finiszerzy cyklu na każdym z dystansów i w każdej grupie wiekowej. Aby zostać finiszerem należy ukończyć minimum cztery zawody z cyklu na tym samym dystansie.

To nie wszystko! Oprócz triathlonu, odbędą się także zawody biegowe dla dzieci i młodzieży – Garmin Junior, które cieszą się ogromną popularnością. Dystanse dla małych sportowców będą wynosić: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Zapisy rozpoczną się 2 stycznia 2024, o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie zawodów: www.irontriathlon.pl.

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X