Castle Triathlon Malbork. Najszybsi Spaleniak i Rumińska na 1/2IM

W Malborku nie zabrakło też rywalizacji na połówce Ironmana. Na starcie nie brakowało mocnych zawodników.

Do grona faworytów na tym dystansie można było zaliczyć takich triathlonistów jak m.in.: Tomasz Spaleniak, czy Jakub Sawiełajc.

Bezkonkurencyjny Spaleniak

Tomek Spaleniak po pływaniu znajdował się dopiero na ósmym miejscu. Na tamtym etapie rywalizacji tracił nieco ponad trzy minuty do prowadzącego Bartosza Hoffmanna, który wyszedł z wody, z wynikiem 27:37.

Na etapie kolarskim prowadził Jakub Sawiełajc, a Spaleniak starał się odrabiać straty. Udało mu się to połowicznie. Przy zjeździe do T2 zniwelował stratę do Sawiełajca, do poziomu 1:58.

Tomek Spaleniak już od początku biegu zaatakował i już po siedmiu kilometrach wyszedł na prowadzenie. Od tamtego czasu sukcesywnie uciekał przed resztą stawki. Ostatecznie wbiegł na metę, z czasem 4:05:51. Wyprzedził Jakuba Sawiełajca (4:11:25) oraz Krzysztofa Adrjanowskiego (4:12:11).