Wiadomości

Garmin Iron Triathlon Serock. Wygrani Popławski i Jahnz na 1/4IM

Jednym z elementów zawodów w Serocku była rywalizacja na 1/4IM. Oba wyścigi zapowiadały się ciekawe ze względu na obecność kilku mocnych nazwisk.

Główną faworytką wśród Pań była Karolina Jahnz, ale podopieczna Małgorzaty Otworowskiej nie miała łatwego zadania. O dobry wynik zamierzały powalczyć m.in.: Katarzyna Jonio, czy Aleksandra Krawczyk.

Natomiast u mężczyzn do grona faworytów można było zaliczyć np. Jana Popławskiego, czy Dominika Bogdanowicza.

Najszybszy Popławski

Jan Popławski wychodząc z wody, tracił do prowadzącego zawodnika 39 sekund, ale zniwelował tę stratę na etapie kolarskim, na którym też przejął prowadzenie i budował przewagę nad innymi rywalami. Ta sztuka mu się udawała, dzięki czemu kontrolował sytuację na biegu.

Jan Popławski zameldował się na mecie w 1:55:41. Na drugim miejscu zjawił się Dominik Bogdanowicz, który do zwycięzcy stracił 3:36. Na trzeciej pozycji rywalizację zakończył Marek Janisz (1:59:33).

Walka kobiet

Zgodnie z przewidywaniami najszybszą zawodniczką na tym dystansie okazała się Karolina. Udało się jej pokonać trasę w 2:16:05. Nad drugą Katarzyną Jonio miała aż 9:17 przewagi. Trzecia była Kamila Gordon (2:30:28).

TOP5 kobiet

  1. Karolina Jahnz – 2:16:05
  2. Katarzyna Jonio – 2:25:22
  3. Kamila Gordon – 2:30:28
  4. Aleksandra Krawczyk – 2:31:23
  5. Marta Strzelczyk – 2:32:03

Przemek Schenk
foto: Garmin Iron Triathlon

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X